reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

PUBG

Uzun zamandır beklenen PUBG özelliği nihayet yayında

Popüler Battle Royale oyunu PUBG uzun zamandır beklenen özelliğini yeni güncellemeyle beraber oyuncularla buluşturdu. Çarpraz platform desteği yayında.

Popüler Battle Royale oyunu PUBG cephesinde konsol oyuncuları uzun zamandır çarpraz platform desteği bekliyordu. 4.3 güncellemesiyle beraber nihayet bu özellik oyuncularla buluşuyor. Xbox One ve PlayStation 4 üzerinden oyunu deneyimleyen oyuncular artık her iki konsoldan da giriş yaptıklarında aynı oyun havuzuna dahil olabiliyor. Bu sayade farklı platformlar bir arada çarpışabiliyor. Bu özelliği ayrıca açabileceğinizi belirtelim. İsterseniz kendi ekosisteminizdeki oyuncularla oynamaya devam edebilirsiniz. Aynı şekilde puan tablosunda da tüm konsol oyuncularını görebileceğiniz gibi sadece PlayStation ya da Xbox oyuncularının listesini görüntüleyebilirsiniz. Oyuncuların hangi konsolda oynadığı ise küçük ikonlarla belirtiliyor. Oyun sırasında da öldürdüğünüz oyuncunun hangi platformda oynadığını görebiliyorsunuz.

Küçük bir not düşelim. Farklı platformlardan oyuncularla aynı savaş meydanında oynayabiliyor olsanız da farklı platformdan oynayan arkadaşınızı takım arkadaşı olarak henüz davet edemiyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG güncellemesiyle gelen diğer yenilikler

4.3 güncellemesi başka yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bu güncellemeyle beraber artık Ustalık başlığı altına Silah Ustalığı dışında Hayatta Kalma Ustalığı da ekleniyor. Bu sayede oyuncular oyun içindeki hayatta kalma istatistiklerini detaylı olarak görebiliyor. Bu istatistiklerle beraber oyuncular hangi yeteneklerini daha çok geliştirmeli hangi konularda daha başarılı bunun analizini de yapabiliyor. ID sistemini de getiren güncellemeyle beraber artık kendi kimliğinizi kişiselleştirebilir, takım arkadaşlarınızın ve öldürdüğünüz rakiplerin kimliklerini de görüntüleyebilirsiniz. Cadılar Bayramı kapsamında yeni kostümlerin de oyuna geldiğini belirtelim.

İlginizi çekebilir

Call of Duty: Mobile, iOS ve Android için yayında