reklamı kapat

POPÜLER

PUBG güncelleme

PUBG oyuncularının uzun zamandır beklediği güncelleme yayında

PUBG yeni konsol güncellemesiyle beraber konsol oyuncularının uzun zamandır beklediği beraber oynama özelliğini oyuncularla buluşturdu.

PUBG, konsol cephesinde bir süredir oyunculara cross-play ya da bir diğer deyişle “konsollar arası oynama” özelliğini getirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz ekim ayında sınırlı sayılabilecek bir cross-play özelliği oyuncularla buluşturulmuştu. Bu özellikte oyuncular farklı konsollarda olsa da aynı oyun havuzuna girebiliyordu. Ancak beraber ekip oluşturamıyordu. Yani ekibiniz PS4’le oynuyorsanız PS4 oyuncularından; Xbox’la oynuyorsanız Xbox oyuncularından oluşmak zorundaydı. Maç alanında ise karşı konsol oyuncuları yer alabiliyordu. 6.2 güncellemesiyle bu sorun da ortadan kalktı. Artık PS4 ve Xbox oyuncuları karma ekipler oluşturup oynayabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG 6.2 güncellemesi konsollara geldi

Farklı konsoldaki arkadaşlarıyla ekip oluşturmak isteyen oyuncular arkadaşlarının Xbox Live Gamer Tag’ini ya da PSN ismini arkadaş listesinde aratarak davet gönderebilir. Güncellemenin test serverlarında yayına alındığı açıklandı. Hemen deneyebilirsiniz.

PS4 ve Xbox oyuncularının beraber oynaması sağlansa da şimdilik PC oyuncuları için bu ayrıcalık sunulmuş gibi görünmüyor. PUBG’nin böyle bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı da net değil. Konsol oyuncularının PC oyuncularıyla oynamak isteyeceğinden de pek emin değiliz. Klavye ve mouse’un kadraja girmesi adaletsizlik yaratıyor.

6.2 güncellemesinin sadece bu özelliği getirmediğini de belirtelim. PC oyuncuları için daha önce burada detaylarıyla kaleme almıştık. Ancak kısaca hatırlatmak gerekirse oyun 8v8 Takımlı Ölüm Maçı modunu da nihayet oyuncularla buluşturdu. Bunun dışında çeşitli dengelemeler ve eşya düzenlemeleri de güncellemedeki yerini alıyor.

İlginizi çekebilir

PS4’ünüze ücretsiz The Last of Us 2 temasını yüklemeniz için yapmanız gerekenler