reklamı kapat

POPÜLER

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı’ndan faydalı koronavirüs uygulaması: Hayat Eve Sığar [İndir]

Yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı çok güzel bir mobil uygulama yayınladı. Hayat Eve Sığar isimli uygulama oldukça faydalı duruyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de kendisini çok sağlam şekilde hissettiren yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı çalışmalarına devam ediyor. Salgın konusunda bilgi alınması için özel bir internet sitesi hazırlayan bakanlık, bu sefer Hayat Eve Sığar uygulaması ile karşımızda. Önce Android şimdi ise iOS için çıkan uygulama, salgın konusunda bilgi almak adına en iyi çözüm konumunda yer alıyor. Uygulama “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasında telefon numaranız ile doğrulama yaptıktan sonra size sorulan soruları cevaplayarak koronavirüs hastalığı anlamındaki şikayetleriniz değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabiliyorsunuz. Ancak burada bakanlık uyarıyor. Uygulamada verilen cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşıyor ve nihai bir sonuç/kesinlik içermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayat Eve Sığar uygulaması koronavirüs döneminde çok kullanışlı

Uygulamada kişiler yukarıdakilere ek olarak harita üzerinden hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabiliyor, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebiliyor. Özellikle bu son durum gerçekten önemli görünüyor. Uygulamanın ailem bölümüne ise takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek onların konum bilgilerini görebiliyor (İzin verilmesi gerekiyor), onları takip edebiliyor ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebiliyorsunuz. Bu da salgında korunmak adına oldukça faydalı duruyor.

Kullanması tamamen ücretsiz olan Hayat Eve Sığar uygulamasına iOS ve Android için direkt olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz.