reklamı kapat

POPÜLER

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı oluyor

Yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı oluyor.

Geçtiğimiz ay yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Hayat Eve Sığar uygulaması, kısaca tekrar hatırlamak adına salgın konusunda bilgi almak adına en iyi çözümler arasında bulunuyor. Uygulama “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. Kısa süre önce yapılan güncelleme ile genel Covid 19 yoğunluk haritası sunmaya başlayan ve daha sonra maske kodlarını da verebilir hale gelen uygulama, yeni bir işlev daha kazanıyor. Bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “HES uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak seyahat yapabileceksiniz” açıklamasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayat Eve Sığar uygulaması 10 milyon kullanıcıyı geçti

Fahrettin Koca açıklamasında tam olarak; “geçen haftaki buluşmamızda kontrollü sosyal hayatı kolaylaştıracak mobil uygulamadan bahsetmiştim. Şimdiden kullanıcı sayısı 10 milyonu aşan uygulama, sizin rehberiniz olacak. Anında tedbir alabileceksiniz. Mobil uygulamanın çok önemli bir fonksiyonu da, bireyler risk taşıyıp taşımadığını da bu uygulamayla gösterebilecek. Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak. Hayat Eve Sığar uygulamasıyla kod alınacak.” cümleleriyle süreci özetliyor. Kullanması tamamen ücretsiz olan uygulamanın iOS ve Android sürümleri bulunuyor. HES kodu almak içinse uygulamadaki “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilmesi ve oradan “HES Kodu Oluştur” seçeneğine basılması yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi MIUI 12 ile tanışın