reklamı kapat

POPÜLER

razer koronavirüs covid-19

Razer, oyun dünyasını koronavirüs için bir araya getiriyor

Dünyanın en büyük oyun ekipmanları üreticilerinden Razer, yen koronavirüs Covid-19 özelinde önemli bir adım daha atıyor.

Oyuncu ekipmanları çok dikkat çeken Razer, yeni koronavirüs Covid-19 nedeniyle yaşanan sıkıntıları bir nebze de olsa azaltmak adına önemli bir adım daha atıyor. Bazı bölgelerdeki sağlık çalışanlarının halen cerrahi maske ihtiyacı bulunuyor ve firma yeni hamlesiyle bu konuda bir yardım süreci başlatıyor. Firma yaptığı açıklama ile oyuncuları Covid-19 ile mücadelede güçlerini birleştirmeye çağırıyor ve burada tek yapılması gereken Stay Home and Game On projesinde evde kalıp oyun oynamak olarak aktarılıyor. Dev üretici, oyuncular oyun oynarken ücretsiz olarak kazandıkları Razer Silver’ları kullanarak dünyanın dört bir yanındaki sağlık çalışanlarına bağışlanacak cerrahi maskelerin gönderimine katkıda bulunabilecekler diyor. Aktarıldığı kadarıyla kullanıcılar, en sevdikleri PC veya mobil oyunların Razer Silver kazanmaya uygun olup olmadığını, PC ve Android mobil cihazlar için ücretsiz olan oyun optimizasyon yazılımı Razer Cortex’in Paid to Play listesinden kontrol edebiliyor. Oyunları Razer Cortex kullanarak başlatan oyuncular bu şekilde firmanın donanımları, dijital hediye kartları ve oyunlar gibi çeşitli ödülleri almaya hak kazandıkları Razer Silver’ları biriktiriyorlar.

Razer İcra Kurulu Başkanı Min Liang Tan ise konu hakkında; “Bugün tüm oyun topluluğuna en iyi yaptığımız şeyi yapmaya; yani evde oturup oyun oynamaya devam etmeye davet ediyoruz, ki bu sefer iyi de bir amacımız var!” diyor. Ayrıca “Razer’ın benzersiz yazılım ve hizmet ekosistemi her zaman oyunculara yönelik olmuştur, şimdi ise oyun topluluğunu Razer’ın önemli COVID-19 girişimlerine doğrudan katkıda bulunmasına izin vermenin bir yolunu sağlıyoruz. Bu mücadelede oyun tutkunu ‘gamer’ların katkısı ile ne kadar çok maske bağışı yapabileceğimizi düşündükçe heyecanlanıyorum.” cümlelerini kuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer, koronavirüs için daha önce de büyük takdir toplayan bir adım atmıştı

Firma geçtiğimiz aylarda bir ürün hattını güncelleyerek cerrahi maske üretir hale getirmişti. Normalde oyun ekipmanları üretilen bu tesiste firma maske üretmeye başlamış ve bunu ihtiyacın olduğu bölgelere bağışlamıştı. Firmanın burada elbette ticari olarak gelir elde etme gibi bir amacı bulunmuyor. Firma sadece elinden gelebildiği kadarıyla mücadeleye yardım etmek istiyor. Bu da takdiri sonuna kadar hak ediyor, diğer firmalara örnek bir davranış olarak karşımızda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

LiDAR’lı yeni iPad Pro ile tanışın

İLGİLİ HABERLER