reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs ücretsiz maske epttavm

Türkiye’de ücretsiz maske dağıtımı için alınan e-Devlet kararı!

Kısa süre önce ePTTAVM üstünden başlayan ücretsiz maske dağıtımı konusunda oluşan büyük yoğunluk nedeniyle bir e-Devlet kararı verildi.

Koronavirüs salgını biliyorsunuz tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. İşte bu konuda kısa süre önce önemli bir adım atıldı ve ePTTAVM üzerinden ücretsiz maske dağıtımına başlandığı aktarıldı. Gönderimlerin PTT Kargo ile ücretsiz olarak yapılacağı bu süreç, ilk aşamada firmanın resmi sitesinden başlamıştı. Koruyucu temini için, aile üyelerine ait bilgileri https://maske.epttavm.com adresindeki forma doldurulmasının gerektiği, vatandaşlara her hafta “1” paket koruyucu (5 adet) alma hakkı sunulacağı aktarıldı. Ancak oluşan yoğunluk ile sistemin çökmesi bu süreci tamamen değiştirdi. Bugün resmi bir açıklama yayımlayan ePTTAVM, direkt olarak şunları söyledi:

“Değerli Vatandaşlarımız, yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla”

Ücretsiz maske teminine ilişkin sistem e-Devlet kapısı üzerinden kullanıma açıldığında gerekli duyuruları sizlerle paylaşacağız diyen ePTTAVM, inanılmaz yoğunluğun altından ancak bu şekilde kalkacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üzeri kişilere ücretsiz maske veriliyor mu?

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşların ücretsiz koruyucu temininden yararlanamayacağı daha önce verilen bilgiler arasında yer alıyor. Konu hakkında yeni açıklama geldiği zaman sizlerle paylaşacağız. Bunun için bizi takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir

Volkswagen’in koronavirüs nedeniyle verdiği sosyal mesafe mesajı