reklamı kapat

POPÜLER

çoklu ekran paylaşımı huawei share
çoklu ekran paylaşımı huawei share
çoklu ekran paylaşımı huawei share

Huawei Share ile Çoklu Ekran Paylaşımı [Nasıl yapılır?]

Huawei Share ile birlikte sunulan Çoklu Ekran Paylaşımı özelliğiyle dizüstü bilgisayar ve Huawei akıllı telefon arasında dosya paylaşımının yanı sıra telefonunuzun ekranını bilgisayarınızda görüntülemek de mümkün. Peki Huawei Share ile Çoklu Ekran Paylaşımı nasıl yapılır gelin birlikte bakalım.

Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapmak sizin de bildiğiniz gibi yeni bir teknoloji değil. Ancak akıllı telefonunuzun ekranını bilgisayarınıza yansıtmak ve telefonunuzda yüklü uygulamaları bilgisayarınızın ekranından kullanabilmek; bilgisayar ve akıllı telefon kullanımını kökten değiştiriyor. Tam da bu noktada; Huawei, Windows ve Android işletim sistemleri arasındaki engelleri ortadan kaldırarak cihazların kesintisiz bir şekilde birbirlerine bağlanmasını sağlıyor. Üstelik bilgisayarınızın klavye, mouse, kamera ve mikrofon gibi donanımlarını Huawei akıllı telefonunuzun çevre birimi gibi kullanarak eşsiz bir deneyim yaşayabiliyorsunuz.

çoklu ekran paylaşımı huawei share

ÇOKLU EKRAN PAYLAŞIMI NASIL YAPILIR?

Çoklu Ekran Paylaşımı için öncelikle bilgisayarınızdan PC Manager uygulamasını açmanız gerekiyor. Uygulama ilk açıldığında otomatik olarak kapsama alanındaki Huawei akıllı telefonları bluetooth üzerinden tarıyor ve telefonunuza bağlantı için onay bildirimi geliyor. Telefonunuzdan gelen bildirimi onayladıktan sonra telefonunuzun ekranı bilgisayarınıza yansıyor ve telefonunuzdaki tüm özellikleri bilgisayarınızdan kontrol edebiliyorsunuz. Aynı şekilde telefonunuzda yaptığınız tüm işlemleri de bilgisayarınızın ekranında görüntülemek de mümkün.

çoklu ekran paylaşımı huawei share

NELER YAPILABİLİR?

En pratik özelliklerden biri sürükle bırak yeteneği. Bunun için tek yapmanız gereken telefonunuzun galerisinde yer alan dosyaları sürükle bırak yaparak bilgisayarınıza aktarmak. Bir sunum hazırladığınızı düşünün. Direkt olarak sunum dosyasının içine Huawei akıllı telefonunuzun galerisinde bulunan bir fotoğrafı sürükle bırak yaparak aktarabilirsiniz. Üstelik sadece fotoğraflarınızı değil video dosyalarınızı da sürükle bırak yaparak telefonunuzdan bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Sürükle bırak yöntemi tersi yönde bilgisayarınızdan telefonunuza dosya aktarımı yaparken de kullanılabiliyor. Örneğin telefonunuzdaki WhatsApp sohbetine bilgisayarınızdan sadece sürükle bırak yaparak fotoğraf aktarabilirsiniz. Bir başka dikkat çeken özellik ise kopyala yapıştır özelliği. Telefonunuzda yer alan herhangi bir metni kopyalayabilir, kopyalanan bu metni bilgisayarınıza yapıştırabilirsiniz.

Peki sadece iş uygulamalarıyla mı sınırlıyız? Elbette, hayır. Telefonuzda yüklü oyunları bilgisayarınızın ekranında oynamak da mümkün. Örnek vermek gerekirse; telefonunuzda yüklü bir otomobil yarışı oyununu bilgisayarınızda tam ekranda, üstelik kontroller için telefonunuzu kullanarak oynayabilirsiniz.

ÇOKLU EKRAN PAYLAŞIMI İÇİN NELER GEREKLİ?

Çoklu Ekran Paylaşımı EMUI 10 ve üzeri yüklü Huawei telefonlar ile birlikte Huawei Share destekleyen, PC Manager 10 ve daha üst sürümleri yüklenen MateBook modellerinin tamamında çalışıyor.

ÇOKLU EKRAN PAYLAŞIMI VİDEO