reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Çoklu Ekran Paylaşımı (Multi-screen Collaboration)

Huawei, Windows ve Android arasındaki engelleri kaldırıyor [Video]

Teknoloji devi Huawei, Android telefonlar ve Windows 10 bilgisayar arasında oldukça kullanışlı bir imkanı kullanıcılarına sunuyor.

Akıllı telefon tarafının önemli ismi Huawei, Çoklu Ekran Paylaşımı (Multi-screen Collaboration) özelliğiyle kullanıcılara yeni bir deneyim sunuyor. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre bu özellik tam olarak Windows ve Android arasındaki engelleri kaldırıyor. Söylendiği kadarıyla özellik dizüstü bilgisayar ile akıllı telefon arasında dosya aktarımını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dizüstü bilgisayar ile akıllı telefon arasında iş birliği yapılmasını da sağlıyor. Hepsine ek olarak klavye, kamera, mikrofon ve fare gibi dizüstü bilgisayar aksesuarları da artık Huawei akıllı telefonun çevre birimleri olarak kullanılabiliyor. Özellik, sürükle bırak imkanıyla beraber akıllı telefona kaydedilmiş içeriği doğrudan dizüstü bilgisayarda görüntülemeyi de mümkün kılıyor. Dizüstü bilgisayara bağlı çevre birimlerinin, akıllı telefonlarda gezinti için de kullanılabildiği sistem, cihazlar arası geçiş yapmaksızın mobil uygulamalara sorunsuz erişim sağlıyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei “Çoklu Ekran Paylaşımı” hangi cihazlar tarafından destekleniyor?

Merak edenler için bu yeni teknoloji Kirin 980 ve üzeri işlemcili, EMUI 10 ve üzeri yüklü modeller EMUI 10 yüklü telefonlar ile birlikte Huawei Share özellikli ve PC Manager 10 ve daha üst sürümleri yüklenen MateBook modellerinin tamamında sorunsuz olarak çalışıyor.