reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs

Koronavirüs etkisindeki San Francisco’yu bomboş gösteren etkileyici video [İzle]

Koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasakları ve sınırlandırmaları inanılmaz görüntüler oluşturuyor. Büyük şehirler bile hayalet şehir halini almış durumda.

Koronavirüs (Covid-19) hemen hemen tüm dünyayı sarmış durumda. Çin’de başlayan salgın biliyorsunuz Türkiye’de de kendisini çok ciddi şekilde hissettiriyor. Her geçen gün ölüm ve virüse yakalanmış kişi sayısının arttığı birçok şehirde sokağa çıkılması istenmiyor. Hatta bazı yerlerde tamamen sokağa çıkma yasağı ilan etmiş durumda. Türkiye’de ise şu an sadece 65 yaş ve üstündeki vatandaşların sokağa çıkımasına izin verilmiyor. Genel olarak herkese acil ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmamaları tavsiye ediliyor. İşte bu konuda adım atan bölgelerden birisi de San Francisco. Ünlü şehir, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyindeki San Francisco Körfezi Bölgesi’nin en önemli kültürel, ticari ve finansal merkezi olarak geçiyor. Bu açıdan normalde inanılmaz kalabalık olan bölge, koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz günlerde bir hayalet şehir halini aldı. İşte tam da bunu gösteren bir video yayımlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs etkisi kolay kolay geçmeyecek

22 Mart tarihinde çekilen yukarıda izleyebileceğiniz video, Space Race Studio YouTube kanalından geliyor. Dan Denegre tarafından DJI Mavic 2 Pro drone kullanılarak çekilen video, şehrin sokaklarının neredeyse tamamen boşalmış halini gözler önüne seriyor. Bir film setinde çekilmiş gibi görünen bu içerik, olumsuz bir şeyi yansıtıyor olmasına rağmen gerçekten etkileyici görünüyor. Şehirler boş halleriyle çok ama çok daha farklı bir görüntü çiziyor.