reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iOS 14 sızıntısı üstünden iPhone 12 Pro çentiksiz gelecek iddiası!

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek iPhone 12 Pro çentiksiz bir tasarımı mı benimseyecek? Yapılan bir sızıntı böyle bir iddiayı ortaya atıyor.

Bir kaynağın iOS 14 üstünden elde edildiğini aktardığı bilgiye göre iPhone 12 Pro modeli çentiksiz bir tasarımı benimseyebilir. Burada kesin konuşmuyoruz çünkü bu sızıntının doğruluğu konusunda büyük şüpheler bulunuyor. Yine de ortada iOS 14’ten çıktığı söylenen bir çizim bulunuyor ve bu aşağıda görebileceğiniz çizimden hazırlanan taslak tasarım çentiksiz iPhone’un nasıl olabileceğini gözler önüne seriyor. Bu tasarıma baktığımız zaman Face ID’ye gücünü veren TrueDepth kamera sisteminin üst çerçeveye entegre edildiğini görüyoruz. İşte bu yüzden hazırlanan ve sızan iPhone’un çerçeveleri oldukça kalın. Yani Apple’ın çentiği kaldırmak adına bu kadar kalın çerçevelere dönmesi çok daha olası durmuyor. Firmanın böyle bir modeli TrueDepth yerine ekrana entegre Touch ID ile birlikte ince çerçevelerde sunabileceği konuşuluyor. Ancak o konuda da net bilgiler gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro dahil yeni iPhone’ların temel özellikleri ve fiyatları değişmiyor

Daha önce de aktardığımız üzere ailenin en altında iPhone 12 modeli yer alıyor ve bu model 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza yukarıda detaylandırdığımız iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, LiDAR tarayıcı ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, LiDAR tarayıcı ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli