reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iPhone 4 çizgisini geleceğe taşıyan çentiksiz iPhone 12 Pro konsepti [Video]

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce yeni modellerinin tasarımına yönelik büyük sızıntılar almıştı. İşte bunlar doğrultusunda bir iPhone 12 Pro konsepti hazırlandı.

Şirkete yakın sağlam kaynak Ming Chi Kuo, hatırlarsınız 2020 iPhone’ların iPhone 4 benzeri bir metal çerçeve üstüne kurulacağını aktardı. Tasarımların bu yeni yapı doğrultusunda çok ciddi şekilde değişeceği belirtilen 2020 modelleri, Ben Geskin’in elde ettiği bilgiye göreyse Face ID’ye güç veren TrueDepth kamera sistemini üst çerçeveye entegre eden, çentiksiz bir 6,7 inç ekranlı iPhone modeline de ev sahipliği yapacak. İşte bu modeli hayal eden bir iPhone 12 Pro konsepti hazırlayan Geskin, iPhone fanlarını oldukça heyecanlandırmış durumda. iPhone 11 Pro’nun üçlü arka kamerasını, iPhone 4’ün çerçeve yapısı ile çentik olmadan karşımıza getiren bu yukarıda izleyebileceğiniz konsept, şimdilik çok yüksek kalitede olmamasına rağmen ses getirmeyi başarmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro için başka detaylar da var

Bazı kaynaklara göre 2020 serisi ekrana entegre Touch ID ile Face ID’yi de birleştirecek ve artık ters kablosuz şarj desteğini de taşıyacak. Bu konuda sektörün gerisinde kalan Apple, bu eksiği 2020’de ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Buna ek olarak güçlerini 5 nm A14 Bionic işlemciden alacak denilen telefonlar, 5G desteğini taşıyacak ve arkasında bir ToF sensörü de barındıracak. Modellerin kutularından iOS 14 ile çıkacağı ve yine eylül ayında tanıtılacağı aktarılan cihazlar, beraberlerde ufak ekranlı bir iPhone SE 2 de getirebilir tahminleri alıyor.

Benzer Video