reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro’dan beklentileri aşan büyük başarı!

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro çok dikkat çeken modeller. Bu durum modellerin satış rakamlarına da yansıyor. Hatta burada bir rekor dahi kırılmış olabilir.

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, kısa süre önce Çin’de satışa sunuldu. Çin pazarında telefonların Google lisansının olup olmaması hiçbir şey ifade etmiyor. İşte bu yüzden modeller inanılmaz bir talep görüyor. Firmanın yaptığı resmi açıklamaya göreyse modellerden sadece ilk satışta sadece 3 saat içerisinde 1 milyondan fazla satılmış durumda. Milyarlık Çin pazarında tam 70 milyon dolarlık bir satış başlangıcı yapan telefonlar, bu açıdan firmanın yüzünü fazlasıyla güldürüyor. Bu pazarda lider olan ve global pazarı kaybetmesine rağmen Çin satışlarıyla büyük paralara kazanan / kazanacak olan Huawei, kendisine has çok büyük bir kullanıcı kitlesi oluşturmuş durumda. Bir çözüm bulunur da global pazarda satışa çıkarlarsa daha da çok satacak Mate 30 ailesi, 2019’un en önemli modelleri arasında başı çekiyor ve mevcut durumlar herkesi oldukça üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seride en çok Huawei Mate 30 Pro öne çıkıyor

Bu modelin de en çok kamerası merak uyandırıyor. Çentikli ancak yüksek kavise sahip telefonun arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Çok iyi normal ve düşük ışık performansı bulunan telefon, 720p çözünürlükte tam 7.680 fps yavaş çekim yapabiliyor. Modelin özellikle düşük ışık performansı inanılmaz seviyede bulunuyor. Telefon ile P30 Pro gibi hiç ışık olmadan fotoğraf çekilebiliyor. Mate 30 Pro’nun satış fiyatı 8 GB RAM + 256 GB depolama için Avrupa’da 1.099 euro seviyesinde. 5G versiyon ise 1.199 euro verilmesi gerekiyor.

İlgili Video