reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro 5G

Huawei’den inanılmaz 5G’li Mate 30 ve Mate 30 Pro başarısı

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, biliyorsunuz 5G’li versiyonlara da sahip. İşte bu versiyonlar ile firma inanılmaz bir satış başarısına ulaştı.

Advertisement

Huawei Mate 30 serisi kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla kasım ayının ortasında birçok Avrupa ülkesinde resmi olarak elde edilebilir olacak. Direkt olarak Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere ve İsviçre gibi ülkelere gelecek serinin, kasım bitmeden Türkiye’de de satılabileceği tahmin ediliyor. Çin’de uzun zamandır satılan telefonların, geçtiğimiz gün 5G’li versiyonları da satışa sunuldu. Yine ilk olarak Çin’de satışa açılan Mate 30 5G ve Mate 30 Pro 5G, sadece bir dakika içerisinde tam 100 bin adet satıldı. Gerçekten inanılmaz görünen bu rakam, firmanın sadece Çin pazarıyla ayakta kalabileceğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Satış ve sevkiyat rakamlarını sürekli olarak artıran Huawei, 2020’de de pazarın en büyük isimlerinden olmaya devam edecek gibi duruyor. Android lisansı alamadığı için zor zamanlar geçiren firma, bu sorunu çözerse 2020’de Samsung’u geride bırakabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin en çok dikkat çekeni Huawei Mate 30 Pro

Detaylı incelemesine burada yer verdiğimiz kavisli kenar konusunda sınırları zorlayan ve Kirin 990 ile yüksek performans sunan Mate 30 Pro, özellikle kamerasıyla öne çıkan bir amiral gemisi. Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Çok iyi normal ve düşük ışık performansı bulunan telefon, 720p çözünürlükte tam 7.680 fps yavaş çekim yapabiliyor.

İlgili Video