reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 5G

Huawei Mate 30 5G ve Mate X çıkış tarihleri açıklandı

Gündemden düşmeyen isimlerden Huawei, Amerika ambargosuna rağmen resmi olarak Huawei Mate 30 5G ve Mate X çıkış tarihlerini açıklandı.

Rusya’da düzenlenen bir etkinlikte resmi bir sunum yapan firma, Huawei Mate 30 5G modelinin aralık ayında karşımıza çıkacağını, Mate X‘in ise eylül ayında raflardaki yerini alacağını paylaştı. Katlanabilir telefon Huawei Mate X’i uzun süre önce lanse eden firma, çıkışı hatırlarsınız Samsung Galaxy Fold‘un başına gelenler nedeniyle ertelemişti. Huawei, Fold‘un yaşadığı sorun üstünden “ünümüzü yok edecek bir ürün satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasında bulunmuştu. Yeni karşımıza çıkan Huawei Mate 30 5G ise firmanın henüz hakkında pek fazla bir şey bilmediğimiz bir cihazı konumunda yer alıyor. 5G desteğiyle yeni dönemde yer alacak cihazın, Mate 30 ailesindeki diğer modeller ile birlikte Android kullanacağı tahmin ediliyor. Ancak bunun olmama ihtimali de bulunuyor. Bu yeni serinin HongMeng isimli firmanın kendi işletim sistemini kullanabileceği de konuşuluyor. Bilindiği kadarıyla bu sistem Android uygulamalarını çalıştırabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mate 30 ailesinde özellikle Huawei Mate 30 Pro merak ediliyor

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan yeni bilgilere göre cihaz 90 Hz bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Yüksek yenileme hızı sadece oyunlarda değil menüler arasında gezerken bile gerçekten büyük fark yaratıyor. Cihazın gücünü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı, 55W hızlı şarj getireceği ve 4.200 mAh pilinin olacağı da söylentiler arasında.

İlgini Çekebilir

Xiaomi’nin çok yakında gelecek CC9 modeli