reklamı kapat

POPÜLER

Firefox Preview

Android’e özel dikkat çeken yeni tarayıcı: Firefox Preview [İndir]

Mozilla, kısa süre önce Android tarafına özel yeni internet tarayıcısı Firefox Preview ile karşımıza çıktı. Uygulama kullanıcıları sevindirecek türden.

Masaüstü tarafında dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında yer alan Mozilla Firefox, mobil tarafta o kadar öne çıkamıyor. Ancak firma bunu değiştirmeye kararlı. Bunun için hazırlanan “Fenix” olarak da bilinen Firefox Preview, kısa süre önce Android için indirmeye sunuldu. Tahmin edebileceğiniz üzere ücretsiz olan tarayıcı, söylendiği kadarıyla normal Firefox ile Firefox Focus‘un harmanlanmış hali. Chrome’un temel aldığı Blink değil GeckoView motoru üzerine kurulan ve bu açıdan oldukça hızlı çalışarak siteleri hızlı yükleyebilen tarayıcı, kendisine has özel bir arayüz yapısına sahip. Sitelerin takibini engelleyebilen mobil tarayıcı Firefox Preview , kullanımı kolay bir altyapı üzerine kuruluyor.

Firefox Preview

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firefox Preview kullanışlı görünüyor

Ancak tarayıcı henüz deneysel bir konumda bulunuyor. Şu an daha çok kullanıcıların test etmesi ve geri bildirim vermesi için kullanıma sunulan tarayıcı, şimdilik olumlu yorumlar alıyor. Özellikle güvenlik ve performansı üstüne durulan tarayıcının, direkt olarak kendi içerisinde bir koleksiyon sistemi de yer alıyor. Bununla kişilerin organize olmasına yardımcı olunuyor. Tarayıcı beklendiği üzere tüm yer imleri, giriş bilgileri ve tarayıcı geçmişini tarayıcılar arasında anlık olarak senkronize edebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlara eklenecek ilginç özellik