reklamı kapat

POPÜLER

Firefox Private Network VPN

Firefox Private Network VPN Android ve Windows için çıktı

Mozilla tarafından geliştirilen dünyanın en popüler internet tarayıcılardan Firefox, bu sefer kendisi değil adını taşıyan Firefox Private Network VPN ile gündemde.

Daha güvenli internet deneyimi isteyenler için bir alternatif daha kapsama alanını artırıyor. Arkasında Mozilla‘nın yer aldığı Firefox Private Network VPN, Windows ve Android için özel uygulamalarıyla kullanıma sunuldu. Halen beta sürecinde yer alan ve davetiye sistemiyle kullanılabilen uygulama, ücretsiz değil. Gerçek internet gizliliğinin bir bedeli bulunuyor ve bunun için Mozilla ayda 4,99 dolar istiyor. Firma kullanıcıların internet kayıtlarının ya da gezdiklerin sayfaların kesinlikle kayıt altına almadığını aktarıyor. Biliyorsunuz ücretsiz VPN’lerde yüzde 100 güvenlik hiçbir zaman elde edilemiyor. Firmalar kullanıcılara tutmuyoruz demesine rağmen internet geçmişiniz gizli olarak kayıt altına alınıyor. Ücretsiz servislerin hiçbir zaman tamamen ücretsiz olmadığını, arka planda sizin verileriniz üstünden para kazananların olduğunu unutmamak gerekiyor. Söylendiği kadarıyla yeni Wireguard protokolü üstüne kurulan Firefox Private Network VPN, bu sayede benzerlerinden daha güvenli ve hızlı çalışıyor deniyor. VPN’in tüm detayları ise burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firefox Private Network VPN güzel görünüyor 

Peki Firefox tarayıda yenilikler yok mu? Elbette var. Opera gibi yeni özellikler ve servisler ile sık sık gündeme gelen tarayıcı, en son beta deneme süreci başlayan Voice hizmetiyle karşımıza çıkmıştı. Buradan indirilebilen bir eklenti olan Voice, temel olarak kişilerin sadece seslerini kullanarak internette gezmesine imkan tanıyor. Nasıl çalıştığını yukarıdaki videoda görebileceğiniz sistem, şimdilik biraz ağır olmasına rağmen etkili şekilde görev yapabiliyor. Bu sistem sayesinde belirli bir internet sitesini sadece söyleyerek açabiliyor ya da sayfalar içerisinde farklı komutları gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca altyapıda Siri, Alexa ya da Google Asistan ile kurulan “soru – cevap” etkileşiminin bir benzeri de etkili şekilde kurulabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Ford imzalı bisiklet sürücüsü güvenliğine odaklı ürün