reklamı kapat

POPÜLER

Ford bisiklet emoji ceketi

Ford’dan bisiklet sürücülerine özel faydalı “emoji ceketi” [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Ford, yine ilginç bir proje ile karşımızda bulunuyor. Bu sefer firmadan bir emoji ceketi geldi.

Farklı alanlarda çalışmalar yapmayı oldukça seven Ford, şehirler içerisinde bisiklet sürmenin ne kadar tehlikeli olduğunu iyi bilen şirketler arasında yer alıyor. Firma sadece Avrupa’da her yıl 2 binden fazla bisiklet sürücüsünün kazalar sonucu hayatını kaybettiğini belirtiyor. İşte bu bağlamda hazırlanan hemen yukarıda gördüğünüz emoji ceketi, gerçekten ilginç ve göründüğünden daha faydalı duruyor. Bu ceketin arkasında trafikteki araç sürücüleri ile bisiklet sürücüleri arasındaki iletişim sorununu ortadan kaldırmak yer alıyor. Bu arkasında basit bir LED panelin yer aldığı ceket, “‘Share The Road’” kampanyasının bir ürünü. Bisiklet sürücülerinin ellerini kullanmadan diğer sürücülere bilgi vermesini kolaylaştıran ürün, aynı zamanda bisikletlilerin hissettiklerini emojiler üstünden çevresine aktarmasına da imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford imzalı emoji ceketi satışa sunulmayacak

En azından firmasının şimdilik yaptığı açıklama bu şekilde. Şu an için prototip aşamasında olan ceket, fikir olarak gayet güzel görünüyor. Sürücülerin karşılıklı olarak güvenliği artırabilecek bu ceket, sürücülerin hislerini olabilecek en güvenli şekilde dışa vurmasına da aracılık edecek deniyor. Ancak yine de trafikteki sorunların arkasında iletişimden çok eğitim geliyor. İnsanların birbirlerine mutlaka saygı göstermeyi öğrenmesi gerekiyor. Ford’un bu ceket için hazırladığı resmi videoyu sayfanın üstünde izleyebilirsiniz.