reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y

Sınıfının verimlilik lideri; Tesla Model Y menzil verileri netleşti

EPA tarafından gerçekleştirilen testlerinin ardından menzil verileri güncellenen Tesla Model Y, ortalama bazda sınıfının en verimli aracı oldu.

Tesla ürün gamının en yenisi olarak asfalta inecek Model Y, Model 3 ile elde edilen başarının devamını yakalama konusunda oldukça iddialı. Kompakt SJUV sınıfında yer alan araçla ilgili detaylar kendisini göstermeye devam ederken, Amerika merkezli EPA cephesinden beklenen menzil açıklaması da geldi. Dört tekerlekten çekişli versiyon üzerinden açıklanan verilerde Model Y için 506 kilometrelik menzil değerinin netleştiğini görüyoruz. Bu rakamla sınıfının en verimli SUV modeli rozetini de elde eden Y’yi bu yıl içerisinde kademeli olarak sokaklarda görmeyi bekliyoruz.


Tesla Model Y önümüzdeki aydan itibaren kullanıcılarıyla buluşmaya başlayacak

İçerisinde Performance ve Y’nin uzun menzilli ve çift motorlu versiyonlarını barındıran bu rakamın, aracın ilk teslimatları yapıldığında daha somut testlerde karşımıza çıkması mümkün olacak. Bir önceki testlerde 450 kilometre dolaylarında seyreden seviyenin EPA testlerinin ardından potansiyel alıcıları da etkileyeceğine hiç şüphe yok. Aynı test koşullarında Model 3’ün menzilinin 490 kilometre olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Kısa süre önce Model Y’nin ilk teslimatlarının mart ayı içerisinde gerçekleştirileceğini açıklan Tesla’nın beklentileri de oldukça yüksek.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T tank modu