reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Hobbi

Facebook’un sessiz sedasız çıkan yeni uygulaması: Hobbi

Sosyal medya devi Facebook, yeni bir deneysel uygulama ile karşımızda. Hobbi isimli bu yeni uygulama, akla direkt olarak Pinterest‘i getiriyor.

Facebook, biliyorsunuz ana sosyal medya platformu dışında artık bir çatı şirket konumunda bulunuyor. Altında Instagram ve WhatsApp gibi iki dev bulunan şirket, bu sefer yeni deneysel uygulaması Hobbi ile gündemde. Deneysel diyoruz çünkü bu uygulama ile firmanın büyük oynama gibi bir planı bulunmuyor. Sessiz sedasız indirmeye sunulan uygulama, yukarıda da dediğimiz Pinterest‘i akıllara getiriyor. Şimdilik sadece App Store’da yer alan uygulama, kişilerin “yaratıcı süreçlerini” fotoğraflayıp depolayabileceği bir altyapıya sahip. İsminden de anlaşılabileceği üzere kişilerin hobileri üzerine kurulan uygulama, bir “sosyal tarafa” sahip değil. Yani bu uygulama direkt olarak siz ile sizin içeriklerinize odaklanıyor ve tüm dünya ile paylaşım amacı gütmüyor. Bu açıdan bir sosyal ağ olmayan Hobbi, farklı hobilerinizi fotoğraflar ile koleksiyonlar haline getirebileceğiniz bir seçenek sunuyor.

Facebook Hobbi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Hobbi çok fazla tutmayacaktır

Bünyesindeki projelerden otomatik olarak videolar oluşturabildiği ve bunları diğer ağlarda paylaşabildiği aktarılan uygulama, dediğimiz gibi çok fazla ses getirebilecek gibi görünmüyor. İlerleyen dönemde iOS yanında Android için de çıkacak denilen uygulama, henüz Türkiye’de kullanılamıyor. Şu an uygulamaya sadece Kolombiya, Belçika, İspanya ve Ukrayna‘daki kullanıcılar erişim sağlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Ford imzalı mutlaka görmenize gereken emoji ceketi