reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Whale

Facebook’tan eğlenceli yeni uygulama: Whale

Sosyal medya devi Facebook, Whale isimli yeni bir uygulama ile karşımızda. Henüz deneysel bir uygulama olan Whale ilginç görünüyor.

Şirketin yeni ürün denemeleri gerçekleştiren NPE takımı tarafından geliştirilen Facebook Whale, yukarıda da dediğimiz gibi henüz “deneysel” aşamada bulunuyor. Bu uygulamanın arkasındaki amaç ise eğlenceli “meme” üretimine dayanıyor. Şirket bu uygulama ile kişilerin meme üretimini kolaylaştırmasını hedefliyor. Şimdilik sadece iOS tarafı için Kanada merkezli olarak burada indirmeye sunulan uygulama, özellikle belirtildiği üzere ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Direkt olarak içerisinde çekilen ya da eklenen fotoğraflar ile çalışan uygulama, çeşitli kolajlara izin veriyor ve bünyesinde birçok ilginç efekt, emoji ve filtre taşıyor. Elbette olmazsa olmaz metin ekleme desteğini de veren Whale, alana tamamen yeni ya da benzersiz bir özellik getirmiyor. Hazırlanan meme’leri direkt olarak içerisinden Facebook, Messenger ve Instagram gibi ağlara atabildiğiniz uygulama, oldukça sade bir arayüze sahip. Bu açıdan deneyenlerin uygulamanın kullanım yapısını beğendiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Whale çok fazla ses getirebilecek bir uygulama değil

Şimdilik gelen geri dönüşlere bakılacak uygulama, eğer uygun görülürse önümüzdeki haftalarda global olarak indirmeye sunulacak. Çok fazla şansı olmayan uygulama, bakalım gerçekten ciddi şekilde dikkat çekebilecek mi?

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni 16 inç MacBook Pro modeli