reklamı kapat

POPÜLER

Facebook BARS

Facebook imzalı dikkat çeken yeni uygulama: BARS

Sosyal medya devi Facebook, deneysel uygulamalara devam ediyor. Bu sefer iOS tarafı için hazırlanan BARS uygulaması karşımızda yer alıyor.

Facebook, kendi içerisindeki NPE takımı tarafından hazırlanan son uygulaması BARS, müzik odaklı hazırlanmış. Hatta bu uygulama spesifik olarak RAP söylenmesi üzerine gidiyor ve bir bakıma TikTok benzeri kullanım getiriyor. iPhone için kapalı betaya çıkan yani herkese açık olmayan uygulama BARS, RAP müzik söyleyenlerin telefonları ile kayıt yapmasına, bu kayıtlar üzerine “AutoTone” ile düzenlemeler yapmasına, farklı efektler eklemesine ve sözlerini direkt olarak uygulama içerisinde yazarak düzenlemesine imkan tanıyor. RAP söylemeyi sevenleri çok memnun edecek gibi duran uygulama, bazı rtim önerileri de yapıyor ve 60 saniyelik videolar üzerinden bünyesinde bazı yarışmalar da taşıyor. Uygulama için henüz bir indirme bağlantısı bulunmuyor.

Facebook NPE takımı daha önce de Tuned CatchUp uygulamalarıyla karşımıza çıkmıştı

CatchUp, direkt olarak sesli görüşmeye odaklanıyordu. Başta sadece iOS için çıkan uygulama, Messenger’ın sadece sesli görüşme versiyonu olarak karşımıza çıkmıştı. Çok temel bir arayüze sahip olan uygulama, birebir görüşme yanında sesli grup görüşme desteğini de beraberinde getiriyor. Zahmetsiz bir kullanım yapısı sunuyor olması dikkat çeken CatchUp, birebir görüşmelerin genişletilmesine de imkan tanıyor. Burada gruba kimin dahil olabileceği kolaylıkla ayarlanabiliyor. Bu da güvenlik / gizlilik açısından güzel görünüyor. Facebook NPE takımı kişilere ilginç ve kullanışlı seçenekler sunmayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tuned ise direkt olarak çiftlere hitap ediyordu. Çiftlere özel gizli bir alan oluşturan ve karşılıklı mesajlaşılmasına imkan tanıyan Tuned, sadece bununla da sınırlı değil. Gizli bir yapısı bulunan ve bu sayede “çiftlerin kendisini olmasını sağlayan” yeni uygulama, Spotify üstünden müzik paylaşımına izin veriyor ve mesaj yanında fotoğraf desteğine de sahip. Çiftlerin ortak paylaşım geçmişini tutan ve bu sayede geriye dönük kişisel bir alan oluşturan uygulama, sadece 13 yaş üstüne açık ve Türkiye’de kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir

Şirket en son bu video ile de gündeme gelmişti