reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook uygulamasına eklenen “rahatlama” özelliği

Sosyal medya devi Facebook, ana uygulamasına yeni bir özellik ekledi. “Quiet Mode” isimli bu özellik, direkt olarak bildirimler ile bağlantılı.

Facebook, sahibi olduğu diğer uygulamalar yanında kendi ana uygulamasını da geliştirmeyi sürdürüyor. Burada ana uygulama için gelen son özellik Quiet Mode, kişilerin belirledikleri zamanlar için bildirimleri tamamen sessize almasına imkan tanıyor. Henüz herkes için aktif edilmeyen uygulama, belirlediğiniz zaman bitmeden bildirimlere bakmak istediğiniz zaman da karşınıza bir uyarı çıkarıyor. Kişilerin sosyal medya ile olan bağlarını azaltmak ve kendisine zaman ayırmasını artırmak adına güzel olan özellik, şimdilik sadece iOS tarafında yer alıyor gibi görünüyor. Yakında Android için de çıkacak gibi görünen özellik, ruhsal sağlık için faydalı adımlar arasında kendisini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, en son Tuned uygulaması ile karşımıza çıkmıştı

Firmanın kendi içerisindeki NPE takımı tarafından hazırlanan son uygulama Tuned, direkt olarak çiftlere hitap ediyor. Çiftlere özel gizli bir alan oluşturan ve karşılıklı mesajlaşılmasına imkan tanıyan Tuned, sadece bununla da sınırlı değil. Yukarıda da dediğimiz gibi gizli bir yapısı bulunan ve bu sayede “çiftlerin kendisini olmasını sağlayan” yeni uygulama, Spotify üstünden müzik paylaşımına izin veriyor ve mesaj yanında fotoğraf desteğine de sahip. Çiftlerin ortak paylaşım geçmişini tutan ve bu sayede geriye dönük kişisel bir alan oluşturan uygulama, sadece 13 yaş üstüne açık ve şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir

Ford imzalı mutlaka görmenize gereken emoji ceketi