reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Tuned

Facebook’tan dikkat çeken yeni uygulama: Tuned

Sosyal medya devi Facebook, yeni bir deneysel uygulama ile karşımızda. Bu sefer firmadan Tuned uygulaması gelmiş durumda. İşte detaylar;

Facebook, farklı uygulamalar ile karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Firmanın kendi içerisindeki NPE yani “New Product Experimentation” takımı tarafından hazırlanan son uygulama ise Tuned olmuş durumda. Şimdilik sadece iPhone’lar için kullanıma çıkan uygulama, direkt olarak çiftlere hitap ediyor. Çiftlere özel gizli bir alan oluşturan ve karşılıklı mesajlaşılmasına imkan tanıyan Tuned, elbette sadece bununla sınırlı değil. Yukarıda da dediğimiz gibi gizli bir yapısı bulunan ve bu sayede “çiftlerin kendisini olmasını sağlayan” yeni uygulama, Spotify üstünden müzik paylaşımına izin veriyor ve mesaj yanında fotoğraf desteğine de sahip. Çiftlerin ortak paylaşım geçmişini tutan ve bu sayede geriye dönük kişisel bir alan oluşturan uygulama, sadece 13 yaş üstüne açık ve şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor. Ancak bunun yakında değişmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, Tuned öncesinde karşımıza Hobbi ile çıkmıştı

Geçtiğimiz aylarda sessiz sedasız indirmeye sunulan uygulama, direkt olarak Pinterest‘i akıllara getirmişti. Tuned gibi sadece App Store’da yer alan uygulama, kişilerin “yaratıcı süreçlerini” fotoğraflayıp depolayabileceği bir altyapıya sahip. Kişilerin hobileri üzerine kurulan Hobbi, bir “sosyal tarafa” sahip değil. Yani bu uygulama direkt olarak siz ile sizin içeriklerinize odaklanıyor ve tüm dünya ile paylaşım amacı gütmüyor. Bu açıdan bir sosyal ağ olmayan Hobbi, farklı hobilerinizi fotoğraflar ile koleksiyonlar haline getirebileceğiniz bir seçenek sunuyor. İlerleyen dönemde iOS yanında Android için de çıkacak denilen uygulama, halen Türkiye’de kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir

Ford imzalı mutlaka görmenize gereken emoji ceketi