reklamı kapat

POPÜLER

Facebook CatchUp

Facebook imzalı yeni uygulama: CatchUp [İndir]

Sosyal medya devi Facebook, deneysel uygulamalara devam ediyor. Bu sefer iOS tarafı için hazırlanan CatchUp uygulaması karşımızda yer alıyor.

Facebook, kendi içerisindeki NPE takımı tarafından hazırlanan son uygulaması CatchUp ile direkt olarak sesli görüşmeye odaklanıyor. Şimdilik sadece iOS için çıkan uygulama, Messenger’ın sadece sesli görüşme versiyonu olarak karşımızda bulunuyor. Çok temel bir arayüze sahip olan uygulama, birebir görüşme yanında sesli grup görüşme desteğini de beraberinde getiriyor. Zahmetsiz bir kullanım yapısı sunuyor olması dikkat çeken CatchUp, birebir görüşmelerin genişletilmesine de imkan tanıyor. Burada gruba kimin dahil olabileceği kolaylıkla ayarlanabiliyor. Bu da güvenlik / gizlilik açısından güzel görünüyor. Facebook NPE takımı kişilere ilginç ve kullanışlı seçenekler sunmayı sürdürüyor.

Facebook CatchUp

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook NPE takımı en son Tuned uygulaması ile karşımıza çıkmıştı

Tuned, direkt olarak çiftlere hitap ediyor. Çiftlere özel gizli bir alan oluşturan ve karşılıklı mesajlaşılmasına imkan tanıyan Tuned, sadece bununla da sınırlı değil. Yukarıda da dediğimiz gibi gizli bir yapısı bulunan ve bu sayede “çiftlerin kendisini olmasını sağlayan” yeni uygulama, Spotify üstünden müzik paylaşımına izin veriyor ve mesaj yanında fotoğraf desteğine de sahip. Çiftlerin ortak paylaşım geçmişini tutan ve bu sayede geriye dönük kişisel bir alan oluşturan uygulama, sadece 13 yaş üstüne açık ve şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok ama çok beğenilen yeni Xbox One X sürümü