reklamı kapat

POPÜLER

Karşınızda Cyberpunk 2077 temalı Xbox One X versiyonu [Video]

Cyberpunk 2077 temalı Xbox One X tanıtıldı! [Video]

Merakla beklenen oyunlardan Cyberpunk 2077 için özel bir Xbox One X versiyonu tanıtıldı. Konsol oyunun tutkunlarını oldukça heyecanlandırdı.

Efsane Witcher oyun serisinin arkasındaki isim CD Projekt Red imzalı Cyberpunk 2077 için hazırlanan bu özel Xbox One X, oyunu merakla bekleyenlerin aklını başından almış durumda. Konsolun kendisi ve beraberinde gelen kontrolcünün teması genel olarak oldukça beğenilen sürüm, Xbox Series X öncesinde kişilere büyük bir harcama daha yaptıracak gibi görünüyor. Resmi olarak haziran ayında satışa sunulacağı aktarılan bu özel Xbox One X, henüz kaça satılacak bilinmiyor. 1 TB HDD’ye sahip olduğu ve özel panelleri ile karanlıkta parladığı aktarılan Cyberpunk 2077 sürümü, dikey konumda duruyor ve gerçekten dikkat çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cyberpunk 2077 için özel hazırlanan konsol çok dikkat çekti. Peki bahsettiğimiz Xbox Series X teknik olarak neler getiriyor?

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışacak sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek ile gelen konsol, çok yüksek hız sunan 1 TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. Bu donanımlarla 4K çözünürlükte 60 fps oyunu standart hale getirebilecek ve bazı yapımlarda 4K 120 fps seviyesine çıkacak denilen model, bünyesinde 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü de barındırıyor. SSD depolama sayesinde çok hızlı yükleme süreleri getirecek model, Ray tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. ALLM ve VRR destekleri de bulunan Xbox Series X, gücüne rağmen oldukça kompakt bir gövde üstüne kuruluyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER