reklamı kapat

POPÜLER

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 için ücretsiz yeni nesil konsol güncellemesi çıktı

Son dönemin en tartışmalı oyunlarından Cyberpunk 2077 için beklenen ücretsiz yeni nesil konsol güncellemesi çıktı.

CD Projekt Red imzalı Cyberpunk 2077, genel olarak çok büyük eleştiriler almış bir yapım konumunda yer alıyor. Üzerinden çok süre geçmesine rağmen oyunda güncellemeler ile kapatılmaya çalışılan birçok bug / hata bulunuyor. Çok açık olarak bitmeden oyuncuların karşısına çıkarılan CP2077, özellikle yeni nesil değil PS4 ve Xbox One sürümlerinde inanılmaz kötü görünüyor. Bu konuda son aylarda ciddi ilerleme gösteren CD Projekt Red, bugün oyun için PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için ücretsiz yeni nesil konsol güncellemesini indirmeye açtı.

Yeni nesil güncellemesi oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X / S sürümlerindeki grafik kalitesini hatırı sayılır oranda artırıyor. Beklendiği gibi yeni nesil güncellemesi özelinde iki farklı mod sunuluyor. Oyuncular ya Ray-Tracing’in açık olduğu kalite modunda (Series S için yok) 30 FPS oyun deneyimi elde ediyor, ya da Ray-Tracing’in kapalı olduğu performans modunda 60 FS oyun keyfi yaşayabiliyor.

Yeni güncelleme ile Xbox Series S haricinde 4K çözünürlükte çalışan Cyberpunk 2077, güncellemeyi yaklaşık 50 GB’lık Patch 1.5 içerisinde oyunculara sunuyor. Birçok problemi çözdüğü ve oyunu çok daha oynanabilir hale getirdiği aktarılan Patch 1.5, yapay zekâ tarafında da ciddi iyileştirmeler taşıyor.

Patch 1.5’in PC için de kullanıma sunulduğunu son olarak belirtelim. PC tarafında beklenen DLSS benzeri AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) desteği veriliyor. Buna ek olarak Variable Rate Shading (VRS) sistemi de aktif edilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca