reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai cephesinden geleceğini etkileyecek önemli yatırım

Üretim ve AR-GE faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Hyundai, marka geleceğinde önemli bir rol üstlenecek yeni bir tesisin duyurusu gerçekleştirdi.

Son dönemlerin yükselen otomobil üreticilerinden birisi olan Hyundai, genişlemesine ve global çaptaki büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu’nun desteğiyle bölgeye yatırım yapan Kore merkezli üretici, böylelikle teknoloji ve ürün gelişimi konusunda yepyeni bir adım daha atmış oluyor. “Hyundai Mobilite Global İnovasyon Merkezi” adıyla kurulacak olan yapı, toplam 44.000 metrekarelik alanı kaplayacak. Singapur’un Jurong Bölgesi’nde yapılacak olan merkezin 2022 yılının ikinci yarısında tamamlanması planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai merkezi sadece otomobil ile sınırlı kalmayacak

Hyundai Mobilite Global İnovasyon Merkezi içerisinde yer alacak laboratuvar, birden fazla kulvarda hareket ederek gelecekteki yeni mobilite iş kavramlarını keşfedecek. Ayrıca, otomotiv endüstrisinde geleceği temsil edecek olan teknolojik modellerin Ar-Ge’sine de doğrudan katkı payı sağlayacak. Üretim ve satış şekillerini değiştirerek en yeni teknolojilerle yeni pazarlara ve müşterilere ulaşma hedeflerine de öncülük edecek. Yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve diğer gelişmiş teknolojileri bir araya getiren laboratuvar, insan merkezli bir akıllı üretim platformu oluşturacak. Platform ile birlikte yenilikçi bir ürün geliştirme süreci ve isteğe bağlı üretim sistemi test edilecek ve seri üretime katkıda bulunacak. Marka, araç geliştirme sürecinde sanal gerçeklik (VR) teknolojisinin kullanımını da artırmayı hedefliyor. Merkez, daha çok geliştireceği elektrikli modeller ve e-scooter gibi konseptlerle dikkat çekecek.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra