reklamı kapat

POPÜLER

Cyberpunk 2077 temalı Xbox One X Türkiye’de satışta; işte inanılmaz fiyatı [Güncellendi]

Geçtiğimiz aylarda merakla beklenen oyunlardan Cyberpunk 2077 için özel bir Xbox One X versiyonu tanıtıldı. İşte bu konsol Türkiye’de satışa sunuldu.

Efsane Witcher oyun serisinin arkasındaki isim CD Projekt Red imzalı Cyberpunk 2077 için hazırlanan özel Xbox One X, duyurulduğunda geçtiğimiz günlerde kasım ayına ertelenen oyunu merakla bekleyenlerin aklını başından almıştı. Konsolun kendisi ve beraberinde gelen kontrolcünün teması genel olarak oldukça beğenilen sürüm, Xbox Series X öncesinde kişilere büyük bir harcama daha yaptıracak denilmişti. Bazılarının tasarımını çok da beğenmediği bu 1 TB HDD’ye sahip olan ve özel panelleri ile karanlıkta parlayan Cyberpunk 2077 sürümü, dikey konumda duruyor ve Türkiye’de şu an tam 8.813 TL‘ye elde edilebiliyor. Büyük bir satış kanalına giriş yapan konsolun, bu fiyatıyla Türkiye’de pek şansı bulunmuyor gibi görünüyor.

Güncelleme: Modelin fiyatı aynı satış kanalında kısa süre içerisinde 4.599 TL’ye çekildi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cyberpunk 2077 için özel hazırlanan Xbox One X Türkiye fiyatı nefes kesti. Peki yeni nesil Xbox Series X teknik olarak neler getiriyor?

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışacak sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek ile gelen konsol, çok yüksek hız sunan 1 TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. Bu donanımlarla 4K çözünürlükte 60 fps oyunu standart hale getirebilecek ve bazı yapımlarda 4K 120 fps seviyesine çıkacak denilen model, bünyesinde 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü de barındırıyor. SSD depolama sayesinde çok hızlı yükleme süreleri getirecek model, Ray tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor. ALLM ve VRR destekleri de bulunan Xbox Series X, gücüne rağmen oldukça kompakt bir gövde üstüne kuruluyor.

İlgili Video