reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Gaming

Facebook’tan Twitch’e rakip oyun uygulaması: Facebook Gaming

Sosyal medya devi Facebook, kişilerin karşısına çok yakında Facebook Gaming isimli bir mobil uygulama ile çıkıyor. Bu uygulama direkt olarak Twitch’e rakip olacak.

Facebook biliyorsunuz oyun tarafına çok büyük önem veriyor. Oyun ile alakalı geçtiğimiz dönemde çok ciddi satın almalara imza atan firma, oyuna özel mobil uygulamasını indirmeye sunuyor. Bugün içerisinde (20 Nisan 2020) herkes için kullanıma sunulması beklenen uygulama, karşımıza Facebook Gaming adı altında çıkıyor. Bu uygulama içerisinde kişiler bazı basit oyunları oynayabiliyor, Türkiye’de de sayıları artan ünlü yayıncıların oyun yayınlarını izleyebiliyor. Özellikle yayıncılık üzerine kurulan uygulama, kullanıcıları ya da daha doğru şekilde oyun tutkunlarını fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Çünkü bu Facebook uygulamasında ayrı oyun uygulaması çok uzun zamandır bekleniyor. İçerisinde herhangi bir reklam olmayacağı aktarılan uygulama, burada yayıncılara gönderilmek için satın alınan Twitch Bit’lerinin benzeri yıldızlar üzerinden destekleniyor. İlk olarak Android için çıkacağı aktarılan uygulama, daha sonra iOS için de indirmeye açılacak deniyor. Burada Apple’dan onay beklendiği aktarılıyor. Bu onayın çok uzun sürmeyeceği düşünülüyor.

Güncelleme: Uygulama Android için çıktı. Buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, en son Tuned uygulaması ile karşımıza çıkmıştı

Firmanın kendi içerisindeki NPE takımı tarafından hazırlanan son uygulama Tuned, direkt olarak çiftlere hitap ediyor. Çiftlere özel gizli bir alan oluşturan ve karşılıklı mesajlaşılmasına imkan tanıyan Tuned, sadece bununla da sınırlı değil. Yukarıda da dediğimiz gibi gizli bir yapısı bulunan ve bu sayede “çiftlerin kendisini olmasını sağlayan” yeni uygulama, Spotify üstünden müzik paylaşımına izin veriyor ve mesaj yanında fotoğraf desteğine de sahip. Çiftlerin ortak paylaşım geçmişini tutan ve bu sayede geriye dönük kişisel bir alan oluşturan uygulama, sadece 13 yaş üstüne açık ve şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok ama çok beğenilen yeni Xbox One X sürümü