reklamı kapat

POPÜLER

Apple yüz koruma kalkanı  koronavirüs

Apple’dan koronavirüs odaklı sürpriz yüz koruma kalkanı adımı

Teknoloji devi Apple, koronavirüs ile mücadele konusunda önemli bir adım daha attı. Firma yüz koruma kalkanı üretimi için planlar paylaştı.

Apple, koronavirüs salgınına en çok önem veren firmalar arasında yer alıyor. Bu konuda birçok önemli proje gerçekleştiren ve sağlık dünyasına bağışta bulunan firma, şimdi ise yüz koruma kalkanı ile alakalı bir adım attı. Teknoloji devi buradan ulaşabileceğiniz resmi destek sayfasında kişilerin ya da sürece yardım etmek isteyen diğer firmaların nasıl yüz koruma kalkanı yapabileceğini açıkladı. Burada kalkan için tavsiye ettikleri materyalleri paylaşan teknoloji devi, fabrikasyon süreci hakkında da bilgiler veriyor. Hazırlanan destek sayfasında detaylı tasarım dosyası da paylaşan şirket, bu sayede sürece önemli bir katkı daha sağlamayı hedefliyor. Biliyorsunuz özellikle Covid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarının mutlaka ama mutlaka bu tarz yüz koruma kalkanları takması gerekiyor. Aynı zamanda eczane ve süpermarket çalışanlarının da bu ürünlere ihtiyacı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs konusunda Apple kısa süre önce daha önemli bir adım atmıştı

Firma geçtiğimiz hafta COVID-19 çalışmalarına yardımcı olmak için hareket verilerini paylaşmaya başladı. Bu bağlamda teknoloji devi dünya genelinde COVID-19 salgınını yavaşlatmak için yapılan etkili çalışmalara destek olmak amacıyla, Apple Harita uygulamasındaki hareket verilerine ilişkin eğilimleri sunan bir araç yayınladı. Bu koronavirüs odaklı hareket verileri için Apple, “yerel yönetimlere ve sağlık yetkililerine yararlı analizler sunabilir ve ayrıca, araç veya toplu taşıma kullanan ve yürüyen insanların yoğunluğundaki değişimleri göstererek, uygulanacak yeni politikaların temelini oluşturabilir” açıklamasını yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Virüse karşı maske kullanımı tam olarak ne kadar işe yarıyor?