reklamı kapat

POPÜLER

Apple koronavirüs
Apple koronavirüs

Apple’dan test konusunda büyük koronavirüs yardımı

Teknoloji devi Apple, koronavirüs ile mücadele konusunda önemli bir adım daha attı. İşte konu hakkında firmanın yaptığı resmi açıklama.

Apple, biliyorsunuz koronavirüs salgınına en çok önem veren firmalar arasında yer alıyor. Bu konuda birçok önemli proje gerçekleştiren ve sağlık dünyasına bağışta bulunan firma, bunlar arasına bir yenisi daha ekledi. Apple, yapılan resmi açıklama ile COPAN Diagnostics firmasına Advanced Manufacturing Fund üzerinden 10 milyon dolarlık bir bağış yapıldığını duyurdu. Söylendiği kadarıyla COPAN Diagnostics, Covid-19 için ABD merkezli olarak örnek toplama kiti üretimi (Virüs testleri için) konusunda en önemli ve kritik isimler arasında yer alıyor. Bu yatırım ile firmanın büyümesine ciddi şekilde destek olacaklarını aktaran Apple, COPAN Diagnostics’in yeni tesisi ile ABD’de 50 kişiye iş imkanı sağlanacak diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs konusunda Apple kısa süre önce de  önemli bir adım atmıştı

Firma en son yüz koruma kalkanı ile alakalı bir adım atmıştı. Teknoloji devi buradan ulaşabileceğiniz resmi destek sayfasında kişilerin ya da sürece yardım etmek isteyen diğer firmaların nasıl yüz koruma kalkanı yapabileceğini açıkladı. Burada kalkan için tavsiye ettikleri materyalleri paylaşan teknoloji devi, fabrikasyon süreci hakkında da bilgiler veriyor. Hazırlanan destek sayfasında detaylı tasarım dosyası da paylaşan şirket, bu sayede sürece önemli bir katkı daha sağlamayı hedefliyor. Biliyorsunuz özellikle Covid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarının mutlaka ama mutlaka bu tarz yüz koruma kalkanları takması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Virüse karşı maske kullanımı tam olarak ne kadar işe yarıyor?