reklamı kapat

POPÜLER

iphone koronavirüs apple

Koronavirüs sonrası Apple’dan ürünleri için önemli temizlik paylaşımı!

Türkiye‘de de görülen koronavirüs karşısında temizlik çok büyük önem arz ediyor. Bu konuda Apple’dan iPhone ve diğer ürünleriyle alakalı bir açıklama var.

Koronavirüs tüm dünyayı tehdit ediyor. Bu ölümcül salgına karşı bireysel olarak alabileceğimiz bazı önlemler yer alıyor. Bunların başında da kişisel temizlik yer alıyor. Ancak bu temizliği sadece bedenimiz için düşünmemek gerekiyor. Çünkü gündelik yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olan telefonlar da çok ama çok ciddi bir risk oluşturuyor. Bu yüzden de temizlik sürecine telefonların da dahil edilmesi gerekiyor. İşte bu konuda teknoloji devi Appleürünlerinin temizleme bilgilerinin yer aldığı sayfasına” bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile sayfaya şu ibare eklendi:

“Apple ürünümü temizlemek için dezenfektan madde kullanabilir miyim? Yüzde 70 izopropil alkollü mendil veya Clorox marka dezenfektan mendil kullanarak, Apple ürününüzün sert ve gözeneksiz dış yüzeylerini (ör. ekran, klavye ve diğer dış yüzeyler) hafifçe silebilirsiniz.”

Apple’ın koronavirüs üstüne gelen bu daha önce olmayan açıklaması özellikle iPhone ve Apple Watch gibi giyilebilir ürünlerin sahiplerini ilgilendiriyor. Ancak MacBook sahiplerinin de mutlaka dışarıda kullandıkları modellerini iyice dezenfekte etmesi gerekiyor. Özellikle ortak kullanılan ürünlerde çok dikkatli olunması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs çok ciddi sorunlar doğuruyor

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla firma korona nedeniyle 31 Mart etkinliğini de ertelemiş durumda. Bu konuda firmadan resmi bir açıklama beklenmiyor ve şu an etkinliğin tam olarak ne zaman yapılacağı da bilinmiyor. Bu etkinliğin yıldızı olacak bütçe dostu iPhone’un tam 3-4 aylık bir erteleme gördüğü de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda OPPO’nun ilk akıllı saat modeli