reklamı kapat

POPÜLER

huawei garanti uzatma

Huawei Türkiye’den “garanti uzatma” müjdesi

Koronavirüs konusunda gelinen son durum için Huawei Türkiye de güzel bir adım attı. Firmadan bir “garanti uzatma” hamlesi geldi.

Huawei, yurt dışında da koronavirüs nedeniyle birçok firmanın yapmak zorunda kaldığı bir adımı Türkiye’de de attı. Firma ürünlerinin garantisini uzatma kararı aldı. Bu konuda yapılan resmi açıklama direkt olarak şu şekilde karşımıza çıkıyor: “Garantisi, 15 Mart 2020 – 15 Haziran 2020 tarihleri arasında sona erecek telefon, PC, tablet, saat gibi ürünlerimizin garanti süresini 15 Haziran’a kadar uzattık. Servise giren cihazların dezenfekte edilerek sahibine gönderileceğini hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.” Bu gerçekten birçok kullanıcı için güzel görünüyor. Ayrıca firmanın servise gelen ürünleri dezenfekte ederek vermesi de bulunduğumuz şartlar altında oldukça önemli. Hatta Huawei geçtiğimiz günlerde “Telefon Nasıl Temizlenir?” isimli bir rehber de yayımlamıştı. Bu rehbere göre koronavirüs riskine karşı temizlikte izlenmesi gereken adımlar şöyle;

1. Temizliğe başlamadan önce telefona bağlı kabloları çıkarıyoruz.

2. Kılıf ve diğer aksesuarları ayırıyoruz.

3. Yumuşak ve temiz bir peçete, pamuk veya beze en az yüzde 65 düzeyinde alkol içeren dezenfekte alkol karşımını sıkıyoruz, eğer fazla sıktıysanız sıkıp akıtmanız tavsiye edilir.

4. Bastırmadan ve nazikçe telefonun her yerini silip temizliyoruz.

5. Telefonu tekrar kullanmaya başlamadan önce tamamen kuruduğundan emin olmalıyız. Temizlik için kullandığınız bezi uygun şekilde çöpe atmalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei koronavirüs konusuna önem veriyor

Biliyorsunuz virüs şu an Türkiye’de de etkisini ciddi şekilde hissettiriyor. Bu açıdan herkesin elini taşına koyması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modelleri ile tanışın