reklamı kapat

POPÜLER

Ford Transit koronavirüs

Ford Transit ve Tourneo için Koronavirüs odaklı “koruma kalkanı”

İlk adımda Ford Transit ve Tourneo gibi büyük çaplı ticari araçlarda sunulacak olan kalkan, kolay kurulumu ve işlevselliğiyle öne çıkıyor.

Koronavirüs sürecinin otomobil üreticilerini ek önemlerle almaya ittiğini pek çok örnekle gördük. Çin’de evlere teslim hizmet, dezenfekte hamleleri ve daha birçok örnekle üretimi duran otomobil pazarının tekrar hareketlendirilmeye çalışıldığına şahit oluyoruz. Ford da son dönemlerde toplu taşıma odaklı araçlarda gördüğümüz bir çözümü kendi içerisinde kullanıcılara sunmak için önemli bir hamle gerçekleştiriyor. Transit ve Tourneo gibi modelleri merkeze olan bu hamlede, hızlı ve kolay bir şekilde takılabilen bir dizi koruyucu kalkan geliştirildi. Amaç, bu kalkanların operatörlerin sosyal mesafe gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olurken aynı zamanda yolcular için de daha güvenli bir seyahat hissi yaratmak. Kalkanlar Ford Transit başta olmak üzere okul otobüsleri, hasta transferleri, ulaşım ve taksi hizmetleri gibi operasyonlar için tasarlandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Transit sonrası diğer modeller de kapıda

Ford’un Avrupa bayileri ve belirli pazarlardaki Online Shop aracılığıyla sipariş edilebileceği açıklanan ürün, basit kurulum için entegre kayışlara sahip şeffaf polivinil klorür (PVC) plastikten imal ediliyor. Ford, bu kalkanların yolcu konforunu, iç mekanı veya ısıtma ve havalandırma sistemlerinin çalışmasını kısıtlamadığını söylüyor. Sunulan paket içerisinde, kabinleri önden arkaya ve soldan sağa bölen toplamda dört ayrı yapılandırma mevcut. Ayrıca montaj noktaları ve kayış konumları, bir kaza durumunda yan ve perde hava yastıklarının normal açılmasını sağlayacak şekilde dikkatlice ayarlanmış durumda. Ürün önümüzdeki süreçte Transit / Tourneo Connect versiyonları için de tercih edilebilir olacak.

İlginizi Çekebilir

Özel Type-R versiyonu ile kırılan rekoru izleyin