reklamı kapat

POPÜLER

Ford Tourneo Courier ve Transit Courier

Ford Tourneo Courier ve Transit Courier Türkiye’de satışa çıktı

Tasarımlarıyla dikkat çekmeyi başaran Ford Tourneo Courier ve Transit Courier Türkiye’de satışa çıktı.

Ford Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre Ford Tourneo Courier 917.400 TL, Transit Courier ise 787.900 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu. Araçlar hakkında şirket şunları aktardı: “Ford’un Avrupa’daki ticari araç üssü olan Ford Otosan, tasarım, mühendislik ve üretim sorumluluğunu üstlendiği yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier’i kombi ve van gövde seçenekleriyle Türkiye’de pazara sundu. Türkiye hafif ticari sınıfının en çok satan aracı Ford Courier‘in yeni nesil versiyonu olan yeni Ford Tourneo Courier ve Transit Courier; üstün performans, işlevsel tasarım, gelişmiş bağlanabilirlik ve ileri güvenlik sistemlerinin ideal bir birleşimi olarak her türlü ihtiyaca cevap veriyor ve segmentinin ötesine geçerek yepyeni müşteri kitlelerinin de ilgisini çekecek görünüyor. Yeni nesil Courier’nin araç mimarisi, müşteri ihtiyaçları ve beklentileri temel alınarak, Ford Otosan tasarımcıları ve mühendisleri tarafından ‘Tasarım Odaklı Düşünce’ (Design Thinking) felsefesi ile geliştirildi. Bu yaklaşım, Courier’nin müşterilere en uygun çözümleri sunmasını sağlıyor. Pratik tasarımıyla ticari filoların işlerini kolaylaştıran yeni Transit Courier serisi, gelişmiş yeteneklere ve güçlü, modern bir görünüme sahip. Kendi segmentinde eşsiz bir verimlilik ve maksimum çalışma süreleri sunarken, etkileyici duruşu ve yüksek sürüş yetenekleriyle dikkat çekiyor. Courier serisi aynı zamanda etkileyici tasarımı ve yepyeni özellikleriyle binek araçlara güçlü bir alternatif olma iddiasında.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçlar hakkında Ford Türkiye İş Alanı Lideri Özgür Yücetürk, “Tasarımından üretimine kadar her aşamasında Ford Otosan imzasını taşıyan Courier, üstün performans ve işlevsel tasarımın ideal birleşimi olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın ticari araç lideri pozisyonumuza ulaşmamıza büyük katkı sağladı. Tasarım odaklı düşünce anlayışıyla geliştirdiğimiz yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier modellerimiz de müşterilerimizin hayatlarının her alanında benzersiz bir konfor, ileri teknoloji ve verimlilik sunarak segmentinde referans noktası olacak.” açıklamasında bulundu.

Ek olarak şunlar da paylaşıldı: “Yeni Courier serisi, performansı doruklara çıkaran yeni benzinli ve dizel güç aktarma sistemleri seçeneklerinin yanı sıra rafine ve verimli sekiz vitesli otomatik şanzımanla ihtiyaçlara çok daha kolay uyum sağlıyor. Yeni Tourneo Courier’nin benzinli EcoBoost motoru; 6 ileri manuel şanzımanda 100 PS ve 125 PS seçenekleriyle gelirken; 7 ileri otomatik şanzıman 125 PS güç sağlıyor. 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyonu da 100 PS güç üreten 6 manuel vitesli şanzımanla bir arada bulunuyor. Yeni nesil Ford Transit Courier’nin benzinli versiyonu; altı vitesli manuel şanzımanla 100 PS güç sağlayan, yedi vitesli otomatik şanzımanla 125 PS güç sağlayan 1.0 litre EcoBoost motor seçeneklerine sahip. 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyonu ise, 100 PS ve 250 Nm tork üreten 6 manuel vitesli şanzımanla birlikte geliyor.

Tüm seçenekler hızlı ve yumuşak vites geçişleri sağlayarak, konfordan taviz vermeden üstün performansı garantiliyor. Yeni Tourneo Courier rahatlığı, kapasitesi ve farklı konfigürasyon seçenekleriyle günlük yaşamdaki her türlü ihtiyaca uyum sağlıyor. Katlanabilir arka koltukları ve esnek yerleşim seçenekleri sayesinde 2,45 m3’lük bagaj hacmiyle iş seyahatlerinden doğa gezilerine kadar her durumda tüm eşyaları kolayca taşıyabiliyor.

Kombide 4+1 oturma özelliği sayesinde koltuklar kapalı değilken 5 kişilik kapasiteyle yolculuk yapılabiliyor. Kullanışlılığı artırmak üzere daha uzun, daha geniş ve daha yüksek olacak şekilde yaratılan yeni seri, kompakt tasarıma bambaşka bir anlam kazandırıyor. Yeni Transit Courier’nin tekerlek kemerleri arasında 1,22 m olan 1,8 m yük uzunluğu, iki euro palet yük taşıyabiliyor. 1,26 m olan yükleme alanı yüksekliği sayesinde daha fazla hacim ve ferahlık sunuyor. Transit Courier’de de mevcut hacim yüzde 25 artarak 2,9 m3’lük geniş bir alan sağlıyor.”

Ford Tourneo Courier ve Transit Courier Türkiye satışı yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu