reklamı kapat

POPÜLER

Ford Transit hibrit

Yurt dışı fiyatı belli oldu; Ford Transit ve Tourneo Custom hibrit hakkında bilmeniz gerekenler

Ford Transit hibrit ile başlayacak olan yeni sürüş deneyimleme süreci, üst seviye donanım paketi üzerinden Tourneo Custom’a da yansıyacak.

Geçtiğimiz yıl içerisinde yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkan Ford Transit ailesi aynı zamanda tarihinde bir ilke de merhaba dedi. Hibrit motor seçeneğiyle birlikte kullanıcıların günümüz teknolojisini bu sınıfta da deneyimlemesi konusunda önemli bir opsiyon olan ailenin içten yanmalı örnekleri kademeli olarak pazardaki yerini aldı. Planlanıldığı gibi ikinci kademeye bırakılan hibrit altyapı içinse artık Avrupa yollarına çıkma zamanı geliyor. İngiltere merkezli olarak radarımıza yakalanan yurt dışı fiyatları üzerinden hibrit Transit ve Tourneo Custom ikilisinin öne çıkan detaylarını yeni parçalar üzerinden hatırlamakta fayda var. Araçların İngiltere’de 39.145 sterlinlik başlangıç etiketine sahip olduğunu da ilk anda sizlerle paylaşalım.


İlk adımda Ford Transit hibrit satışa sunulacak

Sınıfında hibrit seçeneği bulunan ilk model olarak da tarihe geçen Transit’in bu versiyonunda bizleri 1.0 litrelik EcoBoost benzinli makine karşılıyor. Yaklaşık 125 beygir güç üreten elektrik motorunun da devreye girmesiyle birlikte tek seferde 500 kilometreye kadar menzil kat edebilecek olan hibrit versiyonlarda saf elektrik menzilinin 50 kilometre bandında olduğunu bilmek de önemli. Ford’un yaptığı açıklamalar arasında şarj süreleri de dikkat çekiyor. Kaynaklara göre araçlarda kullanılan batarya paketi standart bir kaynak üzerinden yaklaşık 4,5 saate tamamen dolu hale gelebiliyor. Type 2 kaynaklı bir priz ise bu bataryayı 2,5 saatin biraz üzerinde tam kapasiteye getirebiliyor. Transit’in hibrit versiyonunda 1.130 kilogramlık yükleme kapasitesi sunması da genel itibarıyla ihtiyaçları karşılayacak cinsten. Kullanıcıların içini rahatlatacak noktaların başında ise garanti kısmının geleceğine eminiz. Bunun sebebiyse Ford’un 160.000 kilometreye kadar batarya paketine garanti vermesi. Henüz fiyatları açıklanmayan Tourneo Custom ise Titanyum donanım paketi ve 8 kişilik yolcu kapasitesiyle kullanıcılarına hizmet etmeye hazırlanıyor.