reklamı kapat

POPÜLER

Ford Transit Custom

Ateşli tasarım ve karavan dinamikleri bir arada; Ford Transit Custom projesine yakından bakın

İngiltere merkezli popüler bir geliştiricinin imzasını taşıyan Ford Transit Custom projesi, dış bölümde sportif iç bölümünde ise karavan nitelikleri taşıyor.

Pek çok farklı formda karşımıza çıkabilen karavan dönüşümlerinin genel ortak noktasının macera tutkusu olduğuna hiç şüphe yok. Bu felsefenin yansıması olarak dönüşüme maruz kalan pek çok modelde, arazi dinamikleri vadeden ve sınırlı genişleten dokunuşlar yapıldığına şahit oluyoruz. Şu anda karşımızda olan Ford Transit Custom merkezli proje ise örneğini çok fazla görmediğimiz agresiflikte dinamikleri üzerinde taşıyor. Daha önceleri de çalışmalarına yer verdiğimiz İngiltere merkezli MS-RT ekibi tarafından geliştirilen karavan, temel ihtiyaç odaklı kokpit düzeniyle uzun yolculuklar konusunda akıllarda herhangi bir soru işareti bırakmıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Transit Custom dönüşümünün temel noktaları

Projenin dış tasarım parçalarına bakıldığında tamamen sportif felsefeden izler taşıdığını görüyoruz. Gövde kiti ve egzozlarla birlikte OZ Racing‘in nefes kesen jant seri burada muhteşem bir uyum sergiliyor. Madalyonun karavan yüzünü taşıyacak olan iç dünyada ise mutfak ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamak mümkün. Bunun temel iskeletini ise entegre edilen ocak, lavabo ve yatak sistemi gibi bölümler oluşturacak. Koltuklarda tercih edilen Alcantara döşemeyi de es geçmemekte fayda var. Aracın motor bölümünde ise bizleri 2.0 litrelik dizel makine karşılıyor. Yaklaşık 170 beygir güç üreten motor 6 ileri otomatik şanzımanla kombin edilmiş durumda. İki farklı felsefenin bir arada harmanlandığı bu projeye sahip olmak isteyenlerinse 77.000 sterlinlik değeri gözden çıkarması gerekiyor.