reklamı kapat

POPÜLER

Ford Transit’in, içindeki performans kimliğini ortaya çıkartan sınırlı üretim proje

İngiltere merkezli MS-RT ekibi tarafından hayata geçirilen proje, Ford Transit’in içerisindeki performans potansiyelini ortaya çıkartıyor.

Genellikle karavan formuna büründürülmüş şekilde karşımıza çıkan Van projelerinin “olağan şüpheli” konumundan çıkartıldığı özel geliştirmeler her zaman çok daha fazla dikkat çekici olmuştur. Hele ki bu proje ticari araç sınıfında yer alan bir modeli performans parçalarıyla zenginleştiriyorsa. 20 yıllık motor sporları geçmişini arkasında barındıran İngiltere merkezli MS-RT ekibi tarafından hayata geçirilen Ford Transit projesi, geçtiğimiz dönemde hayata geçirilen Transit Custom’un üzerine eklenen özel parçalarla birlikte aracın standartlarını yepyeni bir noktaya konumlandırıyor.


Dünya Ralli Şampiyonası‘nda başarılı başarılı bir sezonu geride bırakan Ford ekibine ufak bir gönderme görevini üstlenen mavi renkli detaylarla donatılan araçta ilk olarak güç ünitesine bakalım. 2.0 litre hacimli turbo dizel makinenin görev yaptığı Transit, yapılan geliştirmelerle 170 beygir güç ve 405 Nm tork değeriyle birlikte geliyor. Egzoz ve jant gibi dinamik parçalarının tamamı elden geçirilen araçta kullanılan 20 inç‘lik jantlarda OZ Racing imzası var. Gövde bölümünde de ciddi bir kimlik değişimini barındıran projede tampon, çamurluk, marşpiyel ve difüzör gibi temel parçaların tamamı değişimdeki ana farkı yaratıyor. Bu zamana kadar gördüğümüz en farklı Transit’lerden biri olma özelliğini kokpit bölümüyle de devam ettiren projenin bu bölümünde; Recaro yarış koltukları içerideki tüm havayı bambaşka bir noktaya konumlandırıyor. Toplamda sadece 50 adet üretleceği açıklanan MS-RT imzalı Transit’lerin siparişleri 35.995 sterlinlik yurt dışı fiyatıyla alınmaya başlandı.