reklamı kapat

POPÜLER

Effie ile ütü yapmak tarihe karışıyor [Video]

Ütü yapmaktan nefret edenlerdenseniz, aradığınız çözüm otomatik ütü yapan bir dolap olabilir. İngiliz mühendisler tarafından geliştirilen Effie, sizi ütü derdinden kurtarıyor.

Mini bir dolap boyutlarında olan Effie, iki yana açılan askılıklarıyla 12 parça kıyafete kadar taşıyabiliyor. Her bir kıyafeti 3 dakikanın altında kurutan ve ütüleyen Effie, size hem zaman kazandırıyor hem de ütü yapma zorunluluğundan kurtarıyor. İçine su ve dilerseniz güzel bir koku verecek tabletlerden attığınız Effie, işlenecek kıyafeti kurutma alanına alıyor ve kuruturken bir yandan da kırışıklıkları gideriyor.

Gömlek, pantolon, elbise ve daha pek çok kıyafet ve kumaş için kullanabileceğiniz Effie, akıllı telefonunuzla da işlemi görüntülemenizi sağlıyor. Cihazın tüm çamaşırları ne zaman bitireceğiniz kahvenizi içerken telefondan kontrol edebilirsiniz. Effie’nin beraberinde getirdiği askıların da boyu ayarlanabilir. Böylelikle farklı boyutlardaki kıyafetleri aynı anda cihazın ütüleme sırasına koymak mümkün. Tek bir tuşla çalışan Effie, her evin ihtiyacı olabilecek kapasitede bir cihaz olmayı başarıyor.

Effie şimdilik henüz prototip aşamasında. Ancak geliştirici ekip cihazın Mart 2018’de ön siparişe sunulacağını belirtiyor. Effie’nin erken sipariş fiyatı ise 700 sterlin olarak duyuruldu. Cihazın tanıtımına ait videoyu haberin devamından izleyebilir, resmi sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

VİDEO