reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp’ın yeni emojilerinde Apple esintisi

Dünya genelinde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olmasıyla öne çıkan WhatsApp yakında kendi emojilerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Fakat görünen o ki bu emojilerin tasarımı fazlasıyla iOS emojilerinden etkilenmiş.

Kimilerinin yoğun olarak kullandığı, kimilerinin hiç tercih etmediği emojiler duygulamarımızı ifade etmemize yardımcı oluyor. Bu sebeple emojilerin giderek çeşitlenmesi biz kullanıcıların işine yarıyor. Yoğun olarak kullanılan WhatsApp da sunduğu geniş yelpaze ile beğeni topluyordu. Fakat bu beğeniyi Apple’ın emojilerine borçluydu. WhatsApp artık kendi emojileriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Fakat uzun süren ortaklığın ardından Apple‘ın WhatsApp üzerindeki etkisi fazlasıyla yoğun olmuş gibi görünüyor. Çünkü WhatsApp’ın tasarladığı yeni emojiler Apple’ınkilere birebir benziyor!

Yukarıdaki galerideki örneklerde de görebileceğiniz üzere, emojiler birbirine benzemekle kalmıyor, pek çok detayın tamamen aynı kaldığını görüyoruz. Söz konusu belli bir standartı olan emojiler olunca benzerlik çok enteresan bir durum değil. Buna rağmen Apple, Google, Twitter ve Facebook emojilere kendi yorumunu katmaya çalışıyor. Fakat WhatsApp’ın çalışması Apple’ın emojileriyle o kadar benzer ki, bir esinlenme yok demek fazlasıyla zor.

WhatsApp’ın benzerlik konusunda yorum yapmamayı tercih ettiği bu emojileri ne zaman herkesin kullanımına sunacağı ise henüz belli değil.