reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’ta reklam dönemi başlıyor

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp pek çok yenilikle gündeme geliyor. Fakat bu yenilikler her zaman bizleri memnun edecek türden olmuyor. Son gelişmelere bakılırsa Facebook’un satın aldığı uygulamada reklam dönemi başlıyor.

The Wall Street Journal‘ın haberine göre Facebook‘un WhatsApp üzerinden para kazanmak için yeni bir planı var. Bu doğrultuda uygulamanın reklam verenler ve tüketiciler arasında direkt bir bağ kurması planlanıyor. Bildiğiniz gibi meşhur mesajlaşma uygulamasının içinde Snapchat‘ten kopyalanan hikayeler özelliği yer alıyor. Instagram‘daki kadar yoğun kullanılmasa da bu hikayelerin arasında reklamlara yer verilmesi planlanıyor. Olur da gördüğünüz reklamlardan biri ilginizi çekerse sadece üzerine tıklayarak direkt firmanın müşteri hizmetleriyle iletişim kurmak mümkün olacak. Fakat bu ücretsiz bir hizmet olmayacak. Kullanıcılar açısından değişen bir şey olmasa da, WhatsApp‘ı kullanarak müşterilerle iletişime geçen firmaların uygulamaya ödeme yapacağı bir sistem oluşturuluyor. Fakat binlerce müşteriyle irtibat kurulması mümkün olduğundan bu miktarın kullanıcı başına oldukça düşük olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’ın reklam çalışmalarının şimdiye kadar 100 farklı firmayla test edildiği, bunların arasında Singapur Havayolları, Wish ve Uber‘in yer aldığı ifade ediliyor. Fakat bu yeni sistemin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz netleşmiş değil.