reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

Burada da rahat yok; WhatsApp’tan reklam hamlesi

Dünyanın dört bir yanında kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu avantajını kazanca dönüştürmenin yeni bir yolunu buldu. Yakında uygulamada reklamlara yer verilmesi için çalışmalar başladı.

Bildiğiniz gibi WhatsApp ücretsiz bir uygulama olmasıyla öne çıkıyor. İnternet bağlantınız olduğu sürece telefon numarasına sahip olduğunuz herkesle iletişim kurabiliyorsunuz. Uygulama bu özelliği sayesinde çok fazla insana hitap etmeyi başardı. Daha sonra da Facebook tarafından satın alındı ve daha büyük bir aileye dahil oldu. Facebook’un reklam meselesine fazlasıyla önem verdiğini, sayfaların erişimleriyle ilgili algoritmaların sırf reklam kazancını artırmak için değiştirildiğini zaten biliyoruz. Instagram‘da da durum farklı değil. Hem ana sayfada hem de hikayelerin arasında bolca reklam yer alıyor. Şimdi reklam gördüğümüz platformlar arasına WhatsApp da eklenecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Next Web‘in haberine göre WhatsApp’ın yaratıcılarından Brian Acton uygulamanın kullanıcılarına reklam göstermeye hazırlandığını açıkladı. Ardından WhatsApp’ın yeni özelliklerini resmen duyurulmasınan çok önce açıklayan WABetaInfo bu açıklamayı destekleyen bir bilgi paylaştı. Twitter üzerinden yapılan paylaşımda “WhatsApp şimdiden iOS versiyonuna reklam eklemek için çalışmalara başladı bile.” sözlerine yer verdi. Bu da uygulamayı huzur içinde kullandığımız günlerin geride kalmak üzere olduğu anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’dan YouTube rakip yeni uygulama: IGTV