reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın kullanıcıları memnun etmeyecek hamlesi için tarih verildi

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafında hep sözü edilen bir süreç gerçek oluyor. Platformda reklam dönemi başlıyor.

Facebook tarafından yapılan resmi açıklamaya göre WhatsApp reklamları 2020 itibariyle hayatımıza giriyor. Instagram Hikaye altyapısının WhatsApp uyarlaması olan “Durum” kısmında karşımıza çıkacak reklamlar, önümüzdeki yıl sık sık gündeme gelecek gibi görünüyor. Kişilerin çok fazla kullanmadığı “Durum” bölümü, bu açıdan daha çok reklamlar ile dolacak izlenimi oluşturuyor. Ücretsiz kullanıcılar için kötü görünse de reklamlar elbette “ücretsiz” hizmet veren firmalar / uygulamalar için olmazsa olmaz durumda. Giderleri tahmin ettiğimizden çok daha fazla olan bu tarz servisler, reklamları kullanmaya mecburen devam edecek. Burada sadece belirli sınırların belirlenmesi ve bu sınırların aşılmaması gerekiyor. Kullanıcılar aşırı reklamlardan çok rahatsız oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için koyu arayüz modu da geliyor

WhatsApp için en çok beklenen özelliklerin başında kesinlikle koyu arayüz yer alıyor. Aktif olarak testleri süren bu özellik, Android tarafındaki son betada görüldüğü üzere “gece modu” olarak isimlendiriliyor. Gece modu özellikle OLED ekranlı telefonlar için büyük önem arz ediyor ve cihazları daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıracak koyu arayüz modu, kullanıcıları diğer uygulamalarda oldukça memnun ediyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yurt dışında merak edilen fiziksel kredi kartı