reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XI, XI Max, XR 2019 iOS 13

Yeni iPhone’lar ve iOS 13 hakkında ortaya çıkan önemli detaylar

Yeni Apple iPhone XI, XI Max, XR 2019 ve yeni mobil işletim sistemi iOS 13 hakkında bekleyenleri memnun edecek taze bilgiler ortaya çıktı.

2019 iPhone ailesi iPhone XI, XI Max ve XR 2019 hakkında önemli bir sızıntı yapıldı. Bu sızıntı Apple’a yönelik önemli önemli içerikler üreten EverythingApplePro ve kaynağı Max Weinbach’tan geliyor. Buna göre her üç model de daha gelişmiş bir Face ID yüz tanıma sistemiyle geliyor. Eskiye nazaran daha geniş bir açıda tarama yapabilecek yeni sensörün, bağlı olarak daha hızlı çalıştığı da söyleniyor. Biliyorsunuz iPhone XI ve XI Max arkasında üçlü kamera sistemi bekleniyor. Burada standart geniş açı ile 3x optik zoom yapabilen telefoto kamera yanında ultra geniş açı geliyor. İşte bu ultra geniş açı kamera söylendiği kadarıyla 120 derecelik bir açı sunuyor. Bu kamera ile oldukça geniş açı çekimler yapılabilecek gibi görünüyor.

Ayrıca yeni telefonların arkasında daha parlak bir flaşın olacağı da söyleniyor. Boyutu iPhone Xs ailesinde kullanılan ile aynı olacak flaşın, daha geniş bir alanı aydınlatabileceği belirtiliyor. iPhone XI ve XI Max modellerinde hepsine koymayı düşünmesine rağmen sadece telefoto kameraya optik sabitleme koyacağı belirtilen Apple, “görüntü işleme” tarafında da ciddi geliştirmeler yapacak deniyor. Bu sayede modellerin çok daha iyi fotoğraf kalitesi sunacağı belirtiliyor. Arka kısımlarında yeni bir cam kaplamanın adı geçen telefonla için yenilenen stereo ses sistemleriyle de daha yüksek ve temiz ses verebilecek açıklaması da yapılıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkan A13 Bionic işlemciden alacak telefonlar, yeni AirPods’u doldurmak için ters kablosuz şarj özelliğini de benimsiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI,  XI Max ve XR 2019 merak ediliyor. Ancak iOS 13 daha çok ilgi çekiyor

Yine EverythingApplePro ve Max Weinbach’a göre iOS 13 ile daha gelişmiş bir Siri de yolda bulunuyor. Buna platform içinde gerçekten büyük ihtiyaç bulunuyor. Dark mode yani koyu arayüz moduyla gelen yeni mobil işletim sistemi iOS 13, burada tamamen siyah bir arayüz sunmayacak deniyor. Daha çok koyu gri bir rengin tercih edildiği söyleniyor. Bu durum aslında OLED ekranlar için çok mantıklı durmuyor. Biliyorsunuz enerji tasarrufu ancak piksellerin tamamen kapatıldığı tam siyah renkte oluyor. Ancak yine de koyu arayüz gece telefon kullanmayı oldukça kolay hale getiriyor.

Hepsine ek olarak iOS 13’te akıllı bir RAM yönetim sisteminin olacağı da gelen bilgiler arasında. Bu sayede telefonun kullanıcı alışkanlıklarını algılayacağı ve sık kullanılan uygulamaları ön bellekte hazır tutacağı söyleniyor. Bu da iPhone kullanıcıları için güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

35 bin metreye çıkarılan Xiaomi telefon