reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XI XI Max gece modu

iPhone XI ve XI Max için ortaya çıkan “geç kalınmış” kamera detayı

Teknoloji devi Apple’ın gelecek iPhone XI ve XI Max modellerinden geç kalınmış bir kamera özelliğinin yer alacağı iddia edildi.

Apple’ın 2019 iPhone ailesi iPhone XI, XI Max ve XR 2019 modellerinden oluşuyor. merakla beklenen telefonlardan iPhone XI ve XI Max, biliyorsunuz arkasında üçlü bir kamera sistemi taşıyor. Kullanıcılara bu yıl ultra geniş açı ile yüksek ihtimalle 3x optik zoom’u bir arada sunacak firma, kamera tarafında önemli bir özellik daha getirecek gibi görünüyor. Sağlam bir kaynağa göre yeni modellerde özel bir “gece modu” yer alıyor. Google’ın yapay zeka ile devrim yaratan Night Sight özelliğine benzer çalışan bu modun, telefonların düşük ışık çekim performansını çok yüksek oranda artıracağı belirtiliyor. Bu konuda sektörün oldukça gerisinde kalan Apple, rekabetin önünde büyük bir çıkış yapacaktır diye umut ediliyor. Peki bu gece modu diğer cihazlara da gelir mi? Normalde gece modu donanıma bağlı olarak değil yazılımsal olarak görev yapıyor. Ancak firmanın bu özelliği iPhone XI ailesine özel tutacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI ve XI Max hakkındaki diğer bilgilerimiz şöyle

Sık sık gündeme geldiği üzere daha hızlı bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak modellerin, ters kablosuz şarj sunacağı da gelen önemli bilgiler arasında yer alıyor. Güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak yeni iPhone’lar, yine 999 dolardan başlayacak deniyor. iOS 13 betasında görünenler doğruysa cihazlar Lightning yerine USB-C portuyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni ürünleri