reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11 11 Max 11 R

iPhone 11, 11 Max ve 11 R modellerini yan yana getiren video [İzle]

Apple‘ın eylül ayında gelecek yeni iPhone modelleri iPhone 11, 11 Max ve 11 R, maket versiyonlar üzerinden yayımlanan video ile yan yana geldi.

2019 iPhone ailesi artık kesin olarak bilindiği üzere üç farklı modelden oluşuyor. Bu modellere şimdiye kadar iPhone XI, XI Max ve XR 2019 isimlerini veriyorduk. Ancak yeni kaynaklar lansman yaklaştıkça isimleri iPhone 11, 11 Max ve 11 R olarak kullanmaya başladı. İsimsel olarak bu şekilde ilerlediğimiz zaman yeni aile iPhone X ya da Xs ailesinden tasarımsal olarak tek bir fark taşıyor. O da arkada yer alan büyük kamera modülü. İşte bu kamera modülü yeni paylaşımların gösterdiği kadarıyla daha önceki sızıntılarda olduğu gibi aşırı dışa çıkıntılı olmayacak. Bu gerçekten önemli görünüyor çünkü büyük çıkıntı kullanımı zor hale getiriyor. Yine de tamamen gövdeye sıfır olmayan bu kamera modülü, yeni modellerin en büyük yeniliği konumunda yer alıyor. Bu açıdan yine “yenilik yok” üzerinden eleştirilmeye başlanan aile, daha önce de söylediğimiz gibi bu eleştirilerin önüne sadece çok iyi bir kamera sistemiyle kesebilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11, 11 Max ve 11 R hakkında diğer bilgiler şöyle

Eski jenerasyon ile aynı ekran boyutuna ve OLED panele sahip olacak modeller, güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkan A13 Bionic işlemciden alacak. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı biliniyor. iPhone 11 ve 11 Max arkasında üç adet, 11 R’ın arkasında ise iki adet kamera taşıyor. Burada yüksek ihtimalle ultra geniş açı kamera geliyor. Özel bir gece çekim modu taşıyacak denilen telefonlar, çok merak uyandırmıyor.