reklamı kapat

POPÜLER

KIA Xceed

İddia kokpitte de devam ediyor; KIA Xceed dijital sürücü ekranı paylaşıldı

Resmi tanıtım etkinliği için her geçen gün heyecanın arttığı KIA Xceed, kokpitindeki nitelikleriyle de deneyim farkı yaşatacak gibi görünüyor.

Geride bıraktığımız gün ilk değerlendirmesini yaptığımız KIA Xceed için tempo hiç düşmeden devam ediyor. 26 Haziran‘da düzenlenecek etkinlike birlikte tüm dünyanın karşısına çıkacak olan kopmakt SUV modeli, pek çok açıdan oldukça iddialı yanlara sahip olacağının sinyallerini çoktan vermeye başladı. Özellikle dış tasarım konusundaki yapısıyla oldukça farklı bir karakter ortaya koyacak olan modelinin bu kez kokpitinden detay paylaşan marka, kullanıcı deneyiminde de bizleri özel parçaların beklediğine işaret ediyor. Yazılımsal ve donanımsal nitelikleriyle tamamen yeni bir ünite olan bu yapının, sanal kokpit niteliği taşımaması için de hiçbir neden yok.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KIA Xceed ile iddialı dijital destek

Ekranla ilgili sadece fotoğraf paylaşmakla kalmayan KIA, bazı teknik detaylarla ilgili de satır başlarını karşımıza çıkartıyor. 1920×720 piksel çözünürlükte tasarlanan dijital ekranın ebatsal olarak 12,3 inç gibi premium sınıf standartlarında olduğunu görüyoruz. Bu sayede çok daha okunaklı ve kullanıcı dostu olabilen sistemde, araç içi fonksiyonların gösterim çeşitliliği de yakalanmamış gibi görünüyor. Anlık navigasyon bildirimleri, bağlı akıllı telefon, ses sistemi, anlık tüketim-hız değerleri ve elektronik destek uyarılarını bu ekran üzerinden kontrol etme imkanı kullanıcılara sunulacak. “Supervision” olarak isimlendirilen dijital erkanın Xceed sonrasınki modellerde de çokça görmeyi bekliyoruz. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Radikal tasarım değişikliğiyle geldi; işte 2019 KIA Soul