reklamı kapat

POPÜLER

Kobo Kindle Oasis

Türkiye’de de satılan Kobo’nun yeni modelinde Kindle esintileri

Türkiye’de satışı bulunan e-kitap okuyucu Kobo da bir sızıntı ile karşı karşıya. Firmanın yeni modeli Kindle Oasis esintileri taşıyor gibi görünüyor.

Amazon Türkiye’ye giriş yapmış olsa da şimdilik Kindle satışı yapmıyor. Ancak Türkiye’de bir süredir e-kitap okumak isteyen kullanıcılar için Kobo satışı bulunuyor. Pek çok modelini Türkiye’de bulabileceğiniz Kobo’nun yeni modeli ise kapıda. Firmanın İspanya Twitter hesabı üzerinden yapılan sızıntıya göre, Kobo’nun yeni modeli Forma adını taşıyor. Forma’nın 16 Ekim’de tanıtılacağı kaydediliyor. Firmanın en yeni modeli Clara HD’yi satışa sunmasının üzerinden ise çok fazla geçmediğini hatırlatalım. Ancak Clara HD, firmanın bir diğer modeli olan Aura One gibi suya dayanıklılık sunmuyordu. Forma için resmi bir açıklama yok ancak bu özelliğin yeni modele gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oasis esintileri

Hem yatay hem de dikey kullanım sunan Forma’nın tasarımı ise akıllara Kindle Oasis’i getiriyor. Ancak sızan tanıtım görselinde Oasis’te olduğu gibi harici güç sağlayan bir kılıf görünmüyor. FCC kayıtlarına göre Forma’nın Bluetooth yerine dahili Wi-Fi ile geleceği kaydedilmiş. Cihazın detaylı özellikleri ise şimdilik bilinmiyor. 16 Ekim’de yapılacak tanıtımla beraber detaylara ve fiyat bilgisine de erişmiş olacağız.