reklamı kapat

POPÜLER

Amazon e-kitap kindle

Çocuklara kitap okumayı sevdirecek Amazon Kindle modeli

Amazon çocuklar için tasarladığı Kindle Kids Edition modeli ve e-kitap teknolojisiyle çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyor.

Aileler çocuklarını mobil cihazların başından kaldırmaya çalışırken Amazon bu ilgiyi Kindle ile farklı bir yöne çekmeye çabalıyor. E-kitap teknolojisini çocuklara uygun şekilde tasarlayan Amazon’un Kindle’ları arasına kattığı Kids Edition, hem çocukların çantalarını hafifletiyor hem de dikkat dağınıklığından uzak bir okuma deneyimi sunuyor. Yeni model beraberinde Amazon’un FreeTime Unlimited servisine bir yıllık ücretsiz üyelik de getiriyor. Bu üyelik çocukların erişimine uygun binlerce kitap, film, televizyon dizisi, eğitim uygulaması ve oyun da barındırıyor. Kindle tarafında ise elbette sayısız kitap öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon çocuklara e-kitap alışkanlığı kazandırıyor

E-kitap okuyucu 6 inçlik e-ink ekranla geliyor. Paperwhite ve Oasis’in aksine firmanın en uygun fiyatlı modeliyle aynı olacak şekilde 167 ppi çözünürlük sağlıyor. Diğer iki modelde 300 ppi olduğunu belirtelim. Ayarlanabilir ekran ışığına sahip olan model bu sayede karanlıkta da içerik okumayı kolaylaştırıyor. Böylelikle uyku öncesi odanın ışığını kapatma derdi olmadan kitap okumak da mümkün oluyor. 8 GB dahili hafızası bulunan e-kitap okuyucu binlerce kitaba ev sahipliği yapabiliyor. Cihazın şarjı ise elbette haftalarca sürüyor. Aynı zamanda çocuklar için olan model yine çocuklara uygun şekilde tasarlanmış kılıflarla geliyor. Okumayı sevdirmek için çeşitli başarımlar da sunan cihazda sözlük de yer alıyor. Aileler de aynı zamanda çocuklarının hangi kitabı, günün hangi saatlerinde ne kadar süreyle okuduğunu mobil uygulama aracılığıyla görüntüleyebiliyor. 30 Ekim’den itibaren kullanıcılarla buluşturulacak olan yeni model dört farklı kılıf seçeneğiyle Amazon sayfasında 110 dolardan ön siparişe açılmış durumda.

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus ekim ayı ücretsiz oyunları