reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

Facebook’un sevilen özelliği WhatsApp’a taşınıyor

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkan WhatsApp yakında yeni bir güncellemeyle kendini geliştirmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan ilk detaylar Facebook‘un sevilen bir özelliğinin buraya transfer olacağına işaret ediyor. Öte yandan hayatımızı kolaylaştıracak yenilikler de yolda.

WhatsApp’ın kavuşacağı yeni özellikler uygulamanın 2.17.443 isimli beta versiyonunda ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Facebook ve Messenger son zamanlar çıkartma ve GIF’lere fazlasıyla ağırlık veriyor. Bu sayede iletişim çok daha pratik bir hal alması amaçlanıyor. İşte WhatsApp da yakında benzer bir yaklaşımı benimseyecek. GIF’lerde sonra çıkartmalara da kapı açacak. İlk detaylara bakılırsa çıkartmalar başlangıçta grup konuşmalarında kullanılabilir olacak. Bunun yanı sıra topluca sesli görüşme yapmak mümkün olacak. GIF butonunun tasarımı da değişecek.

Giden özellikler de var

Tüm bunların yanı sıra güncellemenin hayatımızdan çıkarttığı özellikler de bulunuyor. Uygulamada uzun zamandır yer alan “tüm kişileri göster” özelliği kaldırılmış gibi görünüyor. Fakat bunun yazılımsal bir hata olması da fazlasıyla mümkün. Çünkü WhatsApp’ın sık sorulan sorular bölümünde bu konuyla ilgili bir değişiklik yer almıyor.

Beta versiyonunda karşımıza çıkan bu özelliklerin ne zaman WhatsApp‘ı tercih edenlerin kullanımına sunulacağı ise henüz belli değil. Fakat özellikle çıkartmaların fazlasıyla ilgi göreceğini tahmin ediyoruz.